Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza na terapię

0
521
2013-10-11-Miejskie-centrum-wspierania-rodziny-terapia-dla-DDA@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Rozpoczyna się kolejny cykl terapii dla Dzieci Dorosłych Alkoholików. Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza na codwutygodniowe zajęcia do Klubu Środowiskowego na Osiedlu Żarków. Zajęcia z psychologiem są bezpłatne i kierowane do osób od 21 do 52 roku życia. “Terapia jest czasem, kiedy można uporządkować sprawy, które przez lata były tłumione” – mówi psycholog prowadząca terapię.

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny organizuje kolejny cykl terapii syndromu DDA czyli Dzieci Dorosłych Alkoholików. Oferta jest skierowana do wszystkich osób w przedziale od 21 do 52 lat, które doświadczyły bólu dzieciństwa spędzonego u boku uzależnionego rodzica i przeżywają aktualnie różne trudności emocjonalne określane mianem syndromu DDA.

“Trudności, które przejawiają dorosłe dzieci alkoholików są na tyle charakterystyczne, że układają się w pewien zespół cech. Do tych cech należy np. bardzo niskie poczucie własnej wartości, tendencja do perfekcjonizmu, ogromna potrzeba budowania własnego bezpieczeństwa na kontrolowaniu sytuacji i osób. Te cechy automatycznie przerzucają się na trudności w związku” – mówi Paulina Paprota – Miterka.

Terapia jest szansą na wyjście z poczucia samotności i izolacji – “Ludzie , którzy tutaj się spotykają na terapii, odkrywają ile ich łączy z innymi, grupa jest tym miejscem, gdzie ludzie przełamują tę izolację i wychodzą z cienia”. Ponadto spotkania z psychologiem umożliwiają weryfikację wielu mitów na temat alkoholizmu. Terapia kończy się stworzeniem planu własnego rozwoju. “Chodzi o to, żeby w przeciągu tego roku terapii odkryć, które trudności szczególnie uderzają w codzienność, znaleźć ich źródło, dać sobie czas na wyrażenie myśli i emocji, z którymi było się przez lata samemu i określić kierunki własnego rozwoju” – mówi terapeutka.

Terapia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików odbywa się w programie rocznym. Każdy uczestnik terapii bierze udział raz w tygodniu w zajęciach terapii grupowej oraz raz na dwa tygodnie w terapii indywidualnej. Zajęcia w ramach terapii są bezpłatne. Terapia prowadzona jest przez Paulinę Paprota – Miterkę, która z wykształcenia psychologiem jest certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień.
Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza wszystkich zainteresowanych  do zgłaszania się pod numer telefonu:  76 853 38 32,31  bądź mailowo na adres: p.miterka@wp.pl. Zajęcia odbywać się będą w Klubie Środowiskowym przy ul. Folwarcznej.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.