Głogów: Podsumowanie akcji “Bezpieczna droga do szkoły”

0
513
2013-10-09-apel-podsumowujacy-akcje-bezpieczna-droga-do-szkoly@SP14@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Przez cały wrzesień uczniowie klas pierwszych, wszystkich szkół na terenie powiatu głogowskiego, byli edukowani w zakresie przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”. Apel podsumowujący akcję odbył się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego. Uczniowie, w przygotowanym przedstawieniu, przypomnieli o właściwym zachowaniu na drodze.

Wczoraj, 8 października, uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 14 wystąpili na apelu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze i właściwym zachowaniu w szkole. Uczniowie  recytowali, śpiewali i odgrywali scenki.  W ciekawy i przystępny sposób przypomnieli o obowiązujących  przepisach drogowych oraz zasadach zachowania w szkole. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci klas od I do III oraz maluchy z Przedszkola Publicznego nr 17 w Głogowie .Na koniec apelu zostały rozdane dyplomy z konkursu plastycznego pod tą samą nazwą.

Zwracanie uwagi na zagrożenia i uświadamianie skutków niebezpiecznych zachowań na drodze to priorytetowe zadanie szkoły. Początek roku szkolnego to czas, kiedy wszyscy wychowawcy poświęcają dużo uwagi zasadom bezpieczeństwa. “Ważnym elementem tych działań jest uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia” – mówi Renata Pyziak organizatorka apelu i opiekunka szkolnego koła PCK. Apel był podsumowaniem akcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze.

Każdego roku, z początkiem września, głogowscy policjanci rozpoczynają akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W okolice szkół wysyłanych jest więcej patroli, które sprawdzają, czy dzieciom nic nie zagraża. W ramach akcji policjanci prowadzili zajęcia, podczas których jeszcze raz przypominają dzieciom, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapoznali również najmłodszych z sytuacjami stanowiącymi zagrożenia dla ich życia i zdrowia, oraz sposobami, które pozwalają na uniknięcie takich sytuacji.

W tym roku głogowscy policjanci odwiedzili już wszystkie szkoły na terenie powiatu głogowskiego. “Pogadanki są elementem edukacji komunikacyjnej, podczas których prosimy dzieci, aby stosowały się do przepisów, ale musimy pamiętać, że dzieci w klasach pierwszych mają teraz 6 lat i w drodze do szkoły muszą znajdować się pod opieką rodziców. Zostawienie dziecka do lat 7 bez opieki jest wykroczeniem i my im o tym przypominamy “ – mówi Bogusław Kaleta Rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.