Zapowiedź: Jarota Jarocin – Chrobry Głogów

0
480
zdjęcie 2013-09-14-Kadra Chrobry Głogów-001
Kadra Chrobry Głogów

Już dziś podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota czeka bardzo ważne spotkanie. Głogowianie staną w obronie pozycji lidera II Ligi Zachodniej i powalczą o punkty z zamykającą stawkę Jarotą Jarocin. Zajmująca drugą lokatę Warta Poznań, po wczorajszym zwycięstwie nad UKP Zielona Góra zrównała się z nami punktami, ale ma jeden mecz więcej. Jeśli pomarańczowo-czarni chcą utrzymać fotel lidera w lidze muszą dzisiejsze spotkanie zakończyć na swoją korzyść. Przed tygodniem, w zespole z Jarocina nastąpiła zmiana trenera, która z całą pewnością wpłynie motywująco na grę zespołu. Jeśli nasz dzisiejszy przeciwnik wierzy w pozostanie w lidze musi zacząć wygrywać. Oby nie dzisiaj.

Pojedynek zespół zespołów z dwóch odległych krańców tabeli.

Pomarańczowo-czarni wciąż plasują pozycję lidera w II Lidze Zachodniej. Jednak remis przed tygodniem z Zagłębiem Sosnowiec sprawił, że wzrosło zagrożenie ze strony kilku ligowych rywali. Warta Poznań po zwycięstwie nad UKP Zielona Górą zrównała się z liderem punktami. Jednak to Chrobry wciąż ma jeden mecz zaległy. O punkty powalczymy dziś na stadionie w Jarocinie, z zespołem, który boryka się z dużymi problemami zarówno sportowymi jak i organizacyjnymi.

Nie możemy zlekceważyć.

Najważniejszym zadaniem, które stoi przed sztabem szkoleniowym Chrobrego Głogów, jest to, aby skutecznie uświadomić piłkarzom, że jakiekolwiek lekceważenie rywala może zakończyć się niepowodzeniem Wbrew pozorom ten zespół za Jarosława Araszkiewicza grał otwartą piłkę i może właśnie to go zgubiło. Fakt, że zmiana trenera to zawsze jakieś utrudnienie i nie do końca wiadomo czego się spodziewać. W tym tygodniu dużo pracowałem z zespołem nie tylko na boisku czy w siłowni, ale przede wszystkim nad mentalnością. Jeśli spytalibyśmy któregoś z piłkarzy, czy nie lekceważy będącego tak nisko w tabeli rywala, to wiadomo, że zaprzeczy. Powiedzieć jednak w ten sposób musi. Sporo na ten temat rozmawialiśmy – Ireneusz Mamrot, szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych.

Jarota z nowymi nadziejami.

W tygodniu poprzedzającym dzisiejsze spotkanie w szeregach naszego rywala miała miejsce kluczowa zmiana. W Jarocinie postanowiono rozstać się z trenerem Jarosławem Araszkiewiczem, a w jego miejsce zatrudniono niegdyś związanego z Chrobrym Głogów Jędrzeja Kędziorę. Czy nowy szkoleniowiec tknie w zespół nowe nadzieję? – Podchodzimy do tego spotkania jakby sezon rozpoczynał się od nowa. Mając na koncie cztery punkty musimy szczerze przyznać, że zaczynamy praktycznie od zera. Przygotowujemy się pod wodzą nowego trenera i podchodzimy do meczu z nowymi nadziejami, pomysłami. Mam nadzieję, że trudna praca jaką odbyliśmy wspólnie z trenerem w ostatnich dniach przyniesie efekt w niedzielę. Jak w każdym meczu wyjdziemy na boisko walczyć o trzy punkty. Jednakże przed meczem nawet z jednego punktu będziemy zadowoleni. Ponieważ tabela pokazuje z kim przyjdzie nam się zmierzyć. Jednak mam nadzieję, że od tego spotkania Jarota zacznie piąć się w górę tabeli. W spotkaniu z Chrobrym Głogów nie mamy nic do stracenia. Od środy podchodzimy już bardzo skoncentrowani do meczu i chcemy rywalowi urwać punkty. Jest to idealny moment, aby Chrobry się potknął – Piotr Garbarek, zawodnik Jaroty Jarocin.

Jarota Jarocin – Chrobry Głogów

06.10.2013 godz. 15:00

 

Źródła wypowiedzi: www.jarota.com; www.chrobry-glogow.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.