Głogów ma już profesjonalny tor rowerowy

0
536
2013-10-04-otwarcie-toru-rowerowego@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Wczoraj, 3 października dokonano uroczystego otwarcia profesjonalnego toru rowerowego. W imprezie uczestniczyli m.in.,  Prezydent Jan Zubowski i Prezes Chrobrego Janusz Kołtowski oraz młodzież, która przyjechała pierwszy raz zjechać po nowym torze. Wybudowanie obiektu kosztowało 84 tyś zł.

Tor rowerowy powstał z inicjatywy mieszkańców Głogowa, którzy zwrócili się do Prezydenta z pomysłem budowy takiego toru – “Ponad dwa lata temu pojawiła się w Ratuszu grupa młodych ludzi, która wnioskowała o to, aby uruchomić w Głogowie tor rowerowy. Trochę to trwało bo potrzebne było podjęcie decyzji i zebranie środków, ale udało się” – mówił Jan Zubowski na uroczystym otwarciu toru rowerowego.

Koszt budowy toru rowerowego to 84 tyś zł. Budowę toru rozpoczęto na początku sierpnia. Od tego momentu powstała drewniana rampa startowa z dwupoziomowym najazdem. Jeden przeznaczono dla początkujących, drugi dla bardziej zaawansowanych osób. Dalsza część to tzw. pumptrack składający się z ziemnych przeszkód, z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania.

“Jest to tor rowerowy do dyscypliny dirt i jest on rozwojowym torem dla każdego użytkownika” – mówił Alex Bartkowiak, który zaprojektował tor.

Tor rowerowy będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta i nie tylko, codziennie od rana do godzin popołudniowych.

Miał być skatepark, na razie jest tylko tor rowerowy. Ale jak zapewnia Prezydent Jan Zubowski, możliwe, że już w przyszłym roku, młodzież doczeka się budowy skateparku – “Zabrakło nam w tym roku na budowę skateparku, chcieliśmy natomiast chociaż część tej planowanej inwestycji oddać do użytku młodzieży. Mamy nadzieję że starczy nam środków, w przyszłym roku, aby przekazać je Chrobremu Głogów” – mówił Prezydent Jan Zubowski

Spółka Chrobry Głogów ma w planie budowę skateparku. W tym roku dwa razy ogłaszane były przetargi. Jednak środki, jakie firmy zażyczyły sobie za budowę parku były zbyt duże i władze gminy nie były w stanie zwiększyć dotacji na budowę skateparku.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.