Głogowska Szkoła Cukrzycy rozpoczyna działalność

0
502
2013-10-03-glogowska-szkola-cukrzycy@Glogow-plakat-01-

5 października w głogowskim PWSZ odbędzie się inauguracja Szkoły Cukrzycy. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków działające w Głogowie, przygotowało wiele atrakcji dla uczestników imprezy. Będą występy artystyczne przedszkolaków, a także porady i konsultacje dla osób, których dotyka problem cukrzycy. Początek wydarzenia o godz. 14.00.

W najbliższą sobotę odbędzie się inauguracja Szkoły Cukrzycy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.oo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, występem dzieci z Przedszkola nr 21. Następnie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym przedszkolaki zrobiły plakaty na temat integracji dzieci chorych i zdrowych. Zwycięska praca będzie plakatem wizerunkowym Stowarzyszenia, który zostanie rozwieszony we wszystkich placówkach oświatowych w Głogowie. Po występach planowana jest cześć integracyjno -edukacyjna dla dorosłych.  Lekarz med. Andrzej Permoda opowie o rehabilitacji w cukrzycy, a pielęgniarka edukacyjna przedstawi najświeższe ciekawostki lecznicze w dziedzinie cukrzycy. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Głogowa Jan Zubowski.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oddział w Głogowie. Sam pomysł utworzenia Szkoły nie jest czymś nowym. Takie szkoły funkcjonują już w ogólnopolskim projekcie. W Głogowie będzie on koordynowany przez Andrzeja Paciorkowskiego, który współpracuje z zielonogórskim porozumieniem lekarzy. Patronat merytoryczny nad Szkołą będzie sprawował głogowski lekarz Ryszard Kurasiewicz. Szkoła będzie miała ofertę zarówno dla dorosłych i seniorów jak i dla dzieci, których coraz częściej zapadają na tę chorobę.

Ideą całego przedsięwzięcia jest pomoc i wsparcie dla ludzi, których dotyka problem cukrzycy – “Poprzez działalność tej Szkoły chcemy, aby każdy kto spotyka się z tematem cukrzycy i czuje wewnętrzny niepokój wynikający z braku wiedzy jak sobie z tematem radzić, wiedział, że jest takie stowarzyszenie, gdzie otrzymają pomoc, wsparcie i konsultacje na temat cukrzycy” – mówi Ewa Smorawińska ze Stowarzyszenia Diabetyków w Głogowie.

Sposób funkcjonowania Szkoły uzależniony będzie od ilości uczestników. Spotkania i wykłady dla dużej liczby osób zainteresowanych odbywać się będą w auli PWSZ. Na indywidualne konsultacje i porady będzie można przyjść do obecnej poradni Stowarzyszenia , przy ul. Kościuszki 15a. Ponadto Stowarzyszenie będzie także prowadziło szkolenia dla dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych.

Stowarzyszenie Diabetyków w Głogowie, działa już ponad 30 lat. Obecnie zrzesza 460 członków – ” Niestety każdego tygodnia przybywa po kilka, a nawet kilkanaście osób, co nas wcale nie cieszy, że nasza organizacja będzie zrzeszała coraz więcej osób” – dodaje Pani Ewa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.