Głogowska biblioteka idzie z duchem czasu

0
388
zdjęcie Arch.-2013-07-20-miejska-biblioteka-publiczna@głogów-01

Miano “Nowoczesnej Biblioteki” otrzymała Miejska Biblioteka w Głogowie, za promowanie i popularyzowanie nowych form książek jakimi są audiobooki. Głogowska Biblioteka, jako jedna z 30 bibliotek w całym kraju zakupiła, najwięcej w tym roku, książek w postaci elektronicznej. Obecnie zbiory audiobooków liczą ponad 1000 egzemplarzy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie otrzymała wyróżnienie „Nowoczesna Biblioteka” za propagowanie i popularyzowanie nowych form książek wydawanych w postaci audiobooków. Przyznane bibliotece wyróżnienie jest okazją do zachęcenia wszystkich głogowian do korzystania z książek mówionych dostępnych w bibliotece. Wyróżnienie zostało przyznane przez portal Audiobook.pl. Nagroda przyznawana jest bibliotekom, które zakupią dużą ilość audiobooków w danym roku – “Nasza placówka była jedną z 30 bibliotek w kraju, która tych audiobooków zakupiła tak dużo, że postanowiono nas uhonorować tym wyróżnieniem jako bibliotekę, która promuje nowoczesne technologie” – mówi Izabella Owczarek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Obecnie Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie liczy ok 1000 audiobooków – “Dawniej, jak nie było audiobooków, były książki do słuchania na kasetach. Taka książka była nagrana na 30 kasetach magnetofonowych, co było bardzo niewygodne. Dzisiaj powieści tak obszerne jak Anna Karenina mieszczą się na jednej płycie” – dodaje Izabella Owczarek. Wszystkie płyty można wypożyczać w Miejskiej Bibliotece w Dziale dla Dorosłych. Zasady wypożyczenia i terminy są takie same jak dla książek tradycyjnych. Pani Izabella Owczarek dodaje, że zbiory tradycyjne są cały czas na pierwszym miejscu jeśli chodzi o popularność książek, ale zainteresowanie audiobookami jest coraz większe. Książka w wersji elektronicznej jest dobrym rozwiązaniem dla osób zajętych i zapracowanych, kiedy mogą oni słuchać audiobooków podczas wykonywania różnych czynności, np. jazdy samochodem. Jest to też duży komfort dla osób niewidomych lub słabowidzących, którzy bardzo często korzystają z książek elektronicznych.

W roku 2013 Biblioteka przeznaczyła na zakup audiobooków kwotę ok. 5 tyś. zł. Jak informuje nas Pani Izabella, możliwe, że jeszcze w tym roku zostaną zakupione kolejne książki w wersji elektronicznej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.