Inwestycje Gminy Wiejskiej Głogów

0
717
2013-10-02-remont-barierek@ruszowice-01-

Na terenie Gminy Wiejskiej Głogów zakończyły się kolejne inwestycje. Remont dróg, postawienie lustra, odmalowanie przystanku i barierek miały na celu poprawę bezpieczeństwa, a także estetyki. Teraz czas na kolejne dwie duże inwestycje jakimi są przebudowa odcinka ulicy Długiej i odcinka ulicy Szkolnej oraz budowa kanalizacji w Wilkowie.

W miejscowości Serby na skrzyżowaniu ulic Krótkiej i Polnej zostało ustawione lustro. Władze gminy maja nadzieję, że przyczyni się ono do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. W Grodźcu Małym naprzeciwko kościoła został odnowiony i odmalowany przystanek autobusowy, który znacznie poprawił estetykę.

Nowe znaki zostały ustawione przy ul. Ogrodowej w Serbach, w miejscu gdzie dzieci wsiadają i wysiadają z autobusu szkolnego, a także w Starych Serbach, Borku, Zaborni, Grodźcu Małym i Przedmościu. Ponadto odmalowano i uzupełniono, na długości 150 metrów, brakujące barierki na mostkach w Bytniku i w Ruszowicach.

Poprawiony został stan nawierzchni drogowych Szczyglicach, przy ul. Ku Dolinie. Trwają jeszcze prace, które mają poprawić stan drogi w Serbach na ul. Żytniej. “Tutaj prace polegały głównie na dowiezieniu tłucznia betonowego i klincza bazaltowego na drogi żwirowe, czego efektem ma być utwardzenie powierzchni drogi” – mówi Bartłomiej Zimny, kierownik wydziału komunalnego z Urzędu Gminy Głogów.

Wszystkie prace wykonali pracownicy w ramach prac interwencyjnych. Gmina zapłaciła tylko za materiały.

To jednak nie koniec inwestycji w tym roku, które będą realizowane na terenie gminy. Na dniach rozpocznie się duża inwestycja w Przedmościu. Będzie to przebudowa odcinka ulicy Długiej i odcinka ulicy Szkolnej – “Umowa już jest podpisana, wykonawca ma rozpocząć prace w tym tygodniu” – mówi Bartłomiej Zimny. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie prawie 240 tyś złotych. Budowa potrwa do końca listopada tego roku.

Niewątpliwie największą inwestycją jest budowa kanalizacji w Wilkowie. Kanalizacja w Wilkowie to ponad 17 km rurociągów i 6 przepompowni. Ścieki tłoczone będą do oczyszczalni w Głogowie.

Wilków to kolejna miejscowość, która dzięki staraniom Gminy Głogów będzie korzystała z sieci kanalizacji sanitarnej. Budowa systemu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a wysokość dotacji to ponad 3 mln złotych. Warto wspomnieć, że gminie udało się pozyskać w ramach tego okresu finansowania łącznie blisko 4 mln złotych na finansowanie zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej i jest to maksymalna kwota,  jaka przysługiwała gminie w tym okresie. Firma przystąpiła już do prac wykonawczych, termin zakończenia inwestycji został określony na 17 listopada 2014 r. Koszt całej inwestycji to prawie 7 mln złotych.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.