Policja edukuje głogowskich studentów w zakresie bezpieczeństwa

0
336
2013-10-01-akcja-policji-bezpieczny-student@Glogow-01-

Spotkaniem ze studentami pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, głogowska policja zainaugurowała cykl spotkań, prelekcji i warsztatów prowadzonych w ramach działań „Razem Przeciwko Przemocy”.

30 września odbyło się spotkanie głogowskiej policji ze studentami rozpoczynającymi naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.  Policjanci z głogowskiej komendy rozpoczęli działania w ramach programu “Razem przeciwko przemocy”. “Policjanci poruszali głównie problemy z jakimi młodzież może się spotkać w swoim codziennym życiu. Były to m.in: problem odpowiedzialności prawnej za popełnione przestępstwo czy wykroczenie, zjawisko przemocy rówieśniczej pojawiające się również w środowisku akademickim” – mówi Bogdan Kaleta rzecznik prasowy Komendy Policji.

Ważnym aspektem były także zachowania w obliczu aktów łamania prawa i przestępczości narkotykowej. Policjanci przypominali o konsekwencjach stosowania min. tzw. „pigułki gwałtu”. Osobnym aspektem spotkania było zwrócenie uwagi na problem funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i budowania postawy braku tolerancji dla łamania prawa.

Spotkanie rozpoczyna cykl działań skierowanych do różnych grup społecznych, które prowadzone będą przez głogowską policję w ciągu najbliższych miesięcy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.