Nowości technologiczne w Powiatowym Urzędzie Pracy

0
551
2013-09-29-nowosci-technologiczne@powiatowy-urzad-pracy@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Infokioski i elektroniczne tablice – takie nowości technologiczne już wkrótce zastaną osoby odwiedzające Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie . Urząd pozyskał na ten cel ponad 200 tyś. zł. z ministerstwa pracy, które wyznacza nowe tendencje informacyjne w Urzędach Pracy i przeznaczyło na ten cel specjalne środki w budżecie państwa.

W Powiatowym Urzędzie Pracy już niedługo nastąpią ogromne zmiany. Urząd Pracy pozyskał dodatkowe pieniądze na system informacyjny. Informacje o ofertach pracy nie będą wywieszane, jak do tej pory, na kartkach.  Będą się wyświetlać w formie elektronicznej na ekranach, które mają być zamontowane w poczekalni Urzędu. Na tablicach elektronicznych pojawiać się będą nie tylko oferty pracy, ale także wszystkie aktualne informacje dotyczące Urzędu Pracy.Dzięki temu, że informacje będą szybciej trafiały do osób odwiedzających Urząd pracy i będą aktualne – “Będzie to przesył elektroniczny. Oferta pracy zamieszczana przez naszego pracownika do bazy ofert pracy, od razu pojawi się w portalach pracy, na naszej stronie oraz będzie automatycznie sczytywana na nośniki informacyjne i wyświetlana na ekranach” – informuje nas Damian Piątek zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. W poczekalni planowane jest zamieszczenie kilku ekranów, które będą podzielone branżowo.

Kolejną nowością w Powiatowym Urzędzie Pracy będą infokioski czyli interaktywne, cyfrowe nośniki informacyjne, które coraz częściej można spotkać w miejscach publicznych. Infokioski, z dostępem do internetu, wyposażone będą także w drukarki. Osoba, będzie mogła sobie wydrukować ofertę, która ją zainteresuje.

Wszystkie nowości technologiczne mają się pojawić w Urzędzie do końca listopada tego roku. Środki w wysokości ponad 200 tyś. zł zostały pozyskane z Ministerstwa Pracy – “Nie są to pieniądze zabrane z pieniędzy na aktywizację. Chcę podkreślić, że nie jest to kosztem staży, szkoleń czy refundacji miejsc pracy. Ministerstwo pracy określiło pewne tendencje i kierunki, w jakich Urzędy Pracy mają się zmieniać i na to wyznaczone zostały specjalne środki. Była to szansa, z której uważaliśmy, że należy skorzystać” – mówił Damian Piątek.

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.