Lesław Golba odwiedził dzieci na turnusie

0
417
2013-09-30-dzieci-z-gminy-jerzmanowej-na-turnusie@szklarska-poreba-01-.jpg

Kończy się pierwszy turnus zielonej szkoły w Szklarskiej Porębie. Wójt Gminy – Lesław Golba odwiedził uczniów by zobaczyć jak przebiega ich wypoczynek i edukacja w górach. W tym tygodniu na zieloną szkołę wyjedzie kolejna grupa dzieci. Organizacja turnusów była możliwa, dzięki wsparciu Fundacji Polskiej Miedzi, która przekazała gminie prawie 140 tyś. zł na ten cel.

Dzięki pomocy finansowej Fundacji Polska Miedź, która przekazała na ten cel blisko 140 tyś. zł, z górskiego klimatu korzysta obecnie 37 uczniów Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Miejscem ich pobytu jest czterogwiazdkowy hotel. Opiekę nad uczniami sprawują ich szkolni wychowawcy, a nad realizacją planu zielonej szkoły czuwa koordynator i wieloletni przewodnik sudecki.

Najważniejszym celem wizyty wójta na zielonej szkole, było spotkanie z dziećmi i sprawdzenie w jakich warunkach przebiega ich pobyt. Podczas spotkania dzieci wyraziły wielki entuzjazm i zadowolenie z warunków hotelowych, z możliwości korzystania z basenu, kręgielni, bilardu, wycieczek oraz spacerów w atrakcyjne miejsca Szklarskiej Poręby. Wójt zapoznał się z ofertą Hotelu, z której korzystają uczniowie. Dzieci mają do dyspozycji hotelowy basen, salę zabaw, salę telewizyjną, elegancką stołówkę. Zajęcia lekcyjne odbywają się w salach konferencyjnych. Dodatkową atrakcją hotelu jest  taras, z którego widok rozpościera się zarówno na miasto jak i na górskie szczyty. Serca dzieci podbiły jednak wyjazdy do nowoczesnego aquaparku w Świeradowie Zdroju, gdzie mają do dyspozycji pontonowe zjeżdżalnie, grotę solną, solankowe jakuzy. Dyrektor hotelu – Ewa Szczepańska zapewnia, że dzieci są bardzo sympatyczne i nie stwarzają problemów.
Wójt był mile zaskoczony wysoką jakością świadczonych przez hotel usług. „Zaangażowanie pani Dyrektor Barbary Płuciennik – niezwykle ciepłej i rzetelnej osoby, której profesjonalizm jest bardzo cenny we współpracy jak i opiekuńczość oraz troska pani Dyrektor Ewy Szczepańskiej dają gwarancję, że uczniowie powrócą do swoich domów z bagażem radości i pozytywnych wrażeń. Pozostanie w nich także wiedza przekazana przez pani koordynator, która z zamiłowaniem opowiadała o turystycznych bogactwach polskich gór” – powiedział Lesław Golba.
W tym tygodniu rozpocznie się drugi turnus do Świeradowa Zdroju,  uczniów z jaczowskiej podstawówki. W 21 – dniowym wyjeździe uczestniczyć będzie 31 uczniów klas V i VI.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.