Jesteśmy gotowi przejąć władzę – mówił Jarosław Kaczyński w Głogowie

0
452
2013-09-29-Jaroslaw-Kaczynski@miejski osrodek-kultury@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi na wczorajszym spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Głogowa. Ludzie zajmowali każde wolne miejsce, siadali na schodach i stali w przejściach. Na sali powiewały biało-czerwone flagi. Jarosław Kaczyński na półtoragodzinnym spotkaniu, głównie krytykował obecną sytuację gospodarczą i społeczną. Mówił o wizji zwycięstwa partii Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich wyborach: do europarlamentu, samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych.

Wczoraj, 29 września, Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami Głogowa, gdzie dokonał diagnozy i analizy problemów w naszym kraju.

Brak pracy i mieszkań, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, to główne problemy młodego pokolenia. Kaczyński krytykował niski poziom oświaty, zapowiedział zniesienie gimnazjum, systemu testowego oraz przywrócenie w szkole dyscypliny. Ostrej ocenie poddał system emerytalny i służbę zdrowia – “Istnieje zagrożenie kryzysem głodowym, w której znaczna część emerytów dostanie propozycję na poziomie 300 zł” – mówił prezes PiS-u. Zapowiedział także przywrócenie emerytur w wieku 60 i 65 lat.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, w Polsce potrzebna jest kompetentna i uczciwa władza oraz rząd, który będzie niezależny od wszystkich grup nacisku. W jego opinii taki rząd mogą stworzyć tylko prawdziwi patrioci – “Tylko ludzie, którzy od dzieciństwa wiedzą, że Polska jest Polską i że trzeba służyć Polsce, mogą dobrze rządzić. Był w Polsce prezydent który taką postawę reprezentował, choć zginął, być może właśnie za to zapłacił życiem, ale są jego kontynuatorzy” – mówił prezes Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że partia ma plan naprawy sytuacji w kraju, który zostanie przedstawiony zimą następnego roku – ” Mamy plan  ujęty już w gotowych ustawach. Jesteśmy w stanie od pierwszej chwili podjąć odpowiednie działania. Zarówno te, które będą tworzyły nowe jakości jak i te, które będą wycofywały to co zrobiono źle za tych rządów. Tych zmian będzie bardzo wiele w systemie oświaty, kultury – tam ta choroba, która jest w tym czasie, w ofensywie i chce niszczyć polską tożsamość, zostanie odrzucona”. Mamy też odpowiedni zespół ludzi, którzy są gotowi do przejęcia władzy”.

Teraz najważniejszym celem partii jest wygranie wyborów do parlamentu europejskiego, wyborów samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich – “Musimy zmienić prezydenta bo potrzebny nam jest prezydent, który będzie nam sprzyjał. Inaczej będzie blokował, przeszkadzał i utrudniał zmiany w naszym kraju.” Żeby jednak udało się wygrać wybory potrzebny jest, według Kaczyńskiego, szeroki front obywatelski, który nie dopuści do sfałszowania wyborów – “Każda komisja obwodowa musi być kontrolowana, wszystkie wyniki muszą być fotografowane. Jeżeli będziemy zmobilizowani to nie uda się sfałszować wyborów”.

Swoje przemówienie Kaczyński zakończył cytatem Wiktora Orbana i zapowiedział Budapeszt w Warszawie.

Na wczorajszym spotkaniu obecni byli, w przeważającej większości,  sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy wychodzili z sali bardzo zadowoleni. “Wspaniałe spotkanie, zarówno ja jak i mój mąż jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty Pana Jarosława i zawsze będziemy popierać PiS” – powiedziała Pani Anna.

Mniej zadowoleni wyszli przedstawiciele młodszego pokolenia – “Ogólnie jestem zniesmaczony tym spotkaniem, spodziewałem się zupełnie czegoś innego, myślałem że Jarosław Kaczyński przemówi do młodych. Uważam, że Pan Kaczyński wypowiadał się bardzo nieobiektywnie, w każdej sferze atakował” – mówił 18-letni Krystian po spotkaniu.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.