Bezbramkowy remis pomarańczowo-czarnych

0
613

Niewiele poza walką w środku pola można było zobaczyć podczas piątkowego (30.09.2013) starcia Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec. Pojedynek dwóch doskonale spisujących się formacji obronnych – tak w skrócie możemy opisać ten pojedynek. Z całą pewnością bezbramkowy remis to sprawiedliwy wynik, lecz oba zespoły czuły się nieusatysfakcjonowane. Warto jednak zauważyć plusy w postawie pomarańczowo-czarnych. Głogowianie, w lidze wciąż nie przegrali spotkania, a podczas czterech ostatnich pojedynków zachowali czyste konto. Już za tydzień Chrobry Głogów wyjedzie do Jarocina, gdzie zmierzy się z mającą ogromne problemy organizacyjne i zamykającą stawkę Jarotą.

Raptem kilka strzałów.

Ciężko opisać ważniejsze wydarzenia tego spotkania skoro tak naprawdę na boisku niewiele się działo.  Zdecydowana większość tego meczu to gra w środku pola. Żadna z drużyn nie odważyła się odważniej zaatakować, a obaj szkoleniowcy mieli świadomość, że otwarta gra może zakończyć się niebezpiecznymi kontratakami. Poza tym obie formacje defensywne spisywały się doskonale, co zmusiło obu trenerów do wielu roszad w formacjach ofensywnych. Niestety bramek w tym spotkaniu nie było nam dane oglądać, a strzały na bramkę rywala widzieliśmy dwa.. może trzy.

Straszą statystykami.

Warto pochwalić pomarańczowo-czarnych za dotychczasową dyspozycję w lidze. Takich statystyk Chrobry Głogów nie miał jeszcze nigdy. Po dziesięciu kolejkach wciąż zachowujemy miano niepokonanych, a nasi bramkarze w dziesięciu kolejkach stracili zaledwie trzy bramki. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota wciąż zachowują żółtą koszulkę lidera, mając trzy punkty przewagi nad drugą Wartą Poznań, a pięć nad trzecim Rakowem Częstochowa.

Za tydzień z Jarotą.

Już za tydzień kolejna szansa na śrubowanie wyniku.  W niedzielę (06.10.2013) głogowianie zmierzą się w Jarocinie z tamtejszą Jarotą. Będzie to spotkanie zespół z dwóch odległych krańców tabeli. Jarota Jarocin boryka się z problemami finansowymi i organizacyjnymi, a sytuacja w klubie przekłada się na postawę na boisku. Nasz rywal z dorobkiem 7 punktów zajmuje ostatnią pozycję w lidze i mamy nadzieję, że po niedzieli ta sytuacja się nie zmieni.

CHROBRY GŁOGÓW – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:0

CHROBRY: Rzepecki – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, Machaj (82 Niewieściuk), Hałambiec, Ulatowski, Janeczko, Sędziak (75 Tabaczyński), Szczepaniak (67 Gancarczyk).

ZAGŁĘBIE: Struski – Ninković, Sadowski (75 Domański), Sierczyński, Jankowski, Szatan, Grudniewski, Jarczyk, Tylec (82 Grzesik), Grube (78 Czarnecki), Matusiak.

fot. Chrobry Głogów S.A

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.