Pierwsze punkty SPR-u Chrobry Głogów

0
484
SPR Chrobry Głogów

W sobotę (21.09.2013r) w ramach 3 kolejki PGNiG Superligi, głogowscy szczypiorniści w meczu wyjazdowym pokonali Stal Mielec 33-27. Była to zarazem pierwsza zdobycz punktowa w bieżącym sezonie. Po dwóch porażkach z rywalami poza naszym zasięgiem (Wisła Płock, Pogoń Szczecin) udało się pokonać przeciwnika, z którym z całą pewnością będziemy bezpośrednio rywalizować do końca sezonu zasadniczego. Plan minimum – pierwsza ósemka. Pierwsze kroki w tym kierunku postawione.

Niezwykle cenne punkty.

Za nami trzecia kolejka PGNiG Superligi. Pomimo niezłej postawy w meczach sparingowych w dwóch pierwszych, ligowych spotkaniach nie udało się ugrać choćby punktu. Nie ma co ukrywać Stal Mielec, to pierwszy przeciwnik, który był do pokonania. Zarówno Wisła jak i Pogoń nie dała nam najmniejszych szans. Odbiliśmy na Stali.

Potrzebowaliśmy tych punktów jak ryba wody. Cieszę się, że pierwsze punkty zdobyliśmy na ciężkim terenie w Mielcu. Zafunkcjonowała dobrze obrona, dzięki czemu strzeliliśmy mnóstwo bramek z kontrataku. Bardzo dobra postawa Rafała Stachery, która dodawała nam trochę skrzydeł. Jesteśmy zespołem, które jest w przebudowanie. Nie równe spotkania będą się nam zdarzać. Dziś zagraliśmy bardzo dobrze – Krzysztof Przybylski.

Trochę spokoju.

Po dwóch porażkach optymistyczne nastroje w klubie opadły. Po spotkaniu z Pogonią Szczecin głogowscy zawodnicy schodzili z parkietu z opuszczonymi głowami. To spotkanie było niezwykle cenne pod względem psychologicznym.

– Każde punkty cieszą. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo, każdy mecz jest inny i w każdym musimy się solidnie napracować aby zdobywać punkty. Cieszę się, że się przełamaliśmy. Poprzedni tydzień, po wysokiej porażce ze Szczecinem był dla nas trudny przede wszystkim pod względem psychologicznym. Teraz będzie nam łatwiej – Krzysztof Przybylski.

Za tydzień z KPR Legionowo.

Już za tydzień w hali im. Ryszarda Matuszaka SPR Chrobry Głogów podejmował będzie KPR Legionowo. Nasz kolejny rywal przełamał się również po dwóch spotkaniach. Zwycięstwo nad silnym MMTS-em Kwidzyn z całą pewnością podbudowało beniaminka. Początek spotkania w sobotę 28 września o godz. 17:00.

 

Tauron Stal Mielec – KS SPR Chrobry Głogów 27:33 (13:15)


Chrobry: 
Stachera, Świrkula | Jankowski, Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak, Świtała, Mochocki 1, Gromyko 7, Łucak 5, Gujski 3, Płaczek, Biegaj 7, Prakapenia 6, Kubała 1, Gregor 2,

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.