Wystawa głogowskich artystów

0
388
2013-09-21-wystawa-obrazow-Romy-Telemacha-Pilitsidis@Gorzow-Wielkopolski-01-

Obrazy dwóch głogowskich artystów można oglądać na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Prace Romy i Telemacha Pilitsidis prezentowane będą od 13 września do 15 listopada. Wystawa zatytułowana „Roma i Telemach Pilitsidis – malarstwo” jest owocem współpracy muzeum gorzowskiego z muzeum głogowskim, które jest organizatorem tej wystawy.

Roma i Telemach Pilitsidis to jedni z najbardziej znanych artystów w Głogowie. Od 13 września do 15 listopada 2013r. w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim można oglądać wystawę zatytułowaną „Roma i Telemach Pilitsidis – malarstwo”. Na wystawie prezentowane są obrazy olejne głogowskich artystów. Wystawa jest owocem współpracy muzeum gorzowskiego z muzeum głogowskim, które jest organizatorem tej wystawy.

Telemach Pilitsidis jest  absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1967 r. w pracowni malarstwa prof. Jerzego Nowosielskiego. Artysta tworzy obrazy olejne, rysunki, grafiki, pisze poezje. Jest bardzo aktywnym twórczo artystą, brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych – 56 wystaw indywidualnych, ponad 300 wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. Za jego wkład w rozwój Kultury i upowszechnianie Sztuki został nagrodzony najwyższymi honorami. Dwukrotnie tytułem Zasłużony dla Miasta Głogowa, Zasłużony dla Województwa Legnickiego, Złotą Odznaką Zasłużony dla Polskiej Kultury, Srebrnym Krzyżem Zasługi i wieloma innymi.

Roma Pilitsidis ukończyła studia w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze. Dyplom zrobiła w pracowni malarstwa prof. Jana Gawrona. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją i kolażem. Zrealizowała 15 wystaw indywidualnych. Prezentowała swoje prace, również na 27 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.