Po co komu teatr? Odpowiedź w Polkowicach

0
544
2013-09-21-jesienne-spotkania-teatralne@Polkowice-plakat-01-

Polkowickie Centrum Animacji już po raz IV będzie się zastanawiało wspólnie z widzami “Po co komu Teatr”. 1 października rozpoczynają się Jesienne Spotkania Teatralne. W ramach programu zobaczyć będzie można 5 spektakli i 2 recitale.

Dla adeptów teatru z pewnością ciekawym wydarzeniem  będą IV Jesienne  Spotkania Teatralne. Pierwszy spektakl już 1 października.

Na tegoroczny program IV Jesiennych Spotkań Teatralnych składa się 5 świetnych spektakli oraz 2 recitale – niezwykłego duetu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa oraz wybitnego pieśniarza Romana Kołakowskiego. Poza tymi znakomitymi artystami na polkowickiej scenie wystąpią także: Adam Ferency, Jan Peszek, Błażej Peszek, Ewelina Niewiadomska oraz aktorzy znani nam z Teatru Polskiego w Szczecinie – Adam Dzieciniak, Michał Janicki i inni.

1 X, g. 19.00  Mąż mojej żony

Scena Poniedziałek – Szczecin

Zabawna opowieść o niezwykłym spotkaniu dwóch mężczyzn, którzy dowiadują się, że są… dość bliską  rodziną. Kochają tę samą kobietę. Ba.., obaj są jej mężami! Jak poradzą sobie z tą sytuacją? Trudno znaleźć wyjście na trzeźwo, ale wraz z ilością wychylanych kieliszków panowie z zacietrzewionych wrogów stają się powiernikami. Choć dzieli ich tak wiele, łączy miłość do wspólnej żony i nikt nie zrozumie tego lepiej niż drugi mąż.

3 X, g. 19.00  Wiszące ogrody już się przeżyły

Katarzyna Groniec

Wiszące ogrody” to hipnotyzująca opowieść o tym, jak piękna i bolesna zarazem może być ludzka egzystencja. Trudna, ale zawsze pełna nadziei… Spektakl muzyczny w wykonaniu Katarzyny Groniec oparty jest na  piosenkach P. Conte, B. Brechta, K. Weilla czy E. Costello i stanowi  podsumowanie kilkunastu ostatnich lat pracy artystki. To kolaż poruszających, pełnych energii i emocji piosenek w wirtuozerskim wykonaniu.

4 X, g. 19.00  Pojedynek – zabawa w detektywa    

Jan Peszek i Błażej Peszek

„Pojedynek – zabawa w detektywa” to nowa adaptacja sztuki „Detektyw” Anthonego Shaffera. Tajemniczy pojedynek na słowa i emocje, świetnie napisany tekst, w którym śmiech przeplata się z grozą, dynamiczne zwroty akcji i ultranowoczesna scenografia – wszystko to sprawia, że całość tworzy niezwykłą aurę.                                                

6 X, g. 19.00  Recital „Towarzysze czas wstawać”

Lech Dyblik i Aleksiej Siemieniszczew

Recital „Towarzysze czas wstawać” to swoisty wieczór poetycki. Lech Dyblik i Aleksiej Siemieniszczew zaprezentują dobrze znane, polskiej publiczności, utwory legendarnych bardów rosyjskich  Aleksandra Galicza, Jurija Wizbora i Włodzimierza Wysockiego. Będzie to opowieść o  ludzkiej godności, konformizmie i strachu

8 X, g. 19.00  Komedia

Teatr Ochoty – Warszawa

To opowieść o świeżo upieczonym rozwodniku, który właśnie wprowadził się do małego mieszkania. Duduś kończy sześćdziesiąt lat i w urodzinowy wieczór puka do sąsiadów, by pożyczyć korkociąg. Od tej chwili jego spokojne życie odmieni się całkowicie, a zdrowy rozsądek ustąpi miejsca małej paranoi.

10 X, g. 19.00     To moja Marilyn Monroe

Ewelina Niewiadowska

Bohaterka monodramu Eweliny Niewiadomskiej jest bardzo przeciętną aktorką, która marzy o prawdziwej miłości i utożsamia się z Marilyn Monroe. I rzeczywiście, tytułowa legenda światowego kina pojawia się, ale zdecydowanie dalej, na trzecim planie, a podobieństwo dotyczy jedynie życiorysu. Spektakl jest rwany, pełen dygresji, niedopowiedzeń, tęsknot i samotności

14 X, g. 19.00    Recital „Sprzedawca piosenek”

Roman Kołakowski

„Sprzedawca piosenek”  to recital Romana Kołakowskiego, na który składają się najważniejsze, a zarazem najpiękniejsze autorskie ballady i piosenki satyryczne z ostatnich lat, a także starsze pieśni i przekłady ( m.in. wybitnych współczesnych bardów jak Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Nick Cave, Leonard Cohen, Tom Waits, Jacques Brela.

Bilety w cenie od 20 do 55 zł, można kupić w Ośrodku Kultury, W polkowickim Kinie oraz w Galerii” Rynek 26″.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.