W Klubie Batalionowym do wygrania…kilogram pieniędzy

0
467
2013-09-21-wieczor-poetycko-teatralny@klub-batalionowy@Glogow-plakat-01-

Klub Batalionowy przygotowuje w najbliższym czasie dwa duże wydarzenia. Pierwsze z nich to wieczór poetycko – teatralny, który odbędzie się 25 września. Drugim ciekawym wydarzeniem będzie IX edycja głogowskiej wystawy modelarska “Garnizon”, która prezentowana będzie od 25 października.

25 września w Klubie Batalionowym odbędzie się wieczór poetycko-teatralny. Składać się będzie z trzech elementów. Dwa z nich, to spektakle teatralne przygotowane przez sekcję Klubu Batalionowego, prowadzoną przez reżysera przedstawień Piotra Mosonia. Grupa Pierwiastek z Nas zaprezentuje sztukę “Fedra”, której scenariusz, nawiązujący do czasów starożytnych, opowiada o nieszczęśliwej miłości. Z kolei Karolina Goździk wystąpi w monodramie “Gdy się śni o wypadających zębach”.

Między tymi dwoma spektaklami rozegrany zostanie Turniej Jednego Wiersza o Kilo Szmalu. Nagrodą będzie rzeczywiście kilogram pieniędzy (niestety będą to tylko monety), ponadto przewidziano nagrody rzeczowe. Turniej jest wspólnym przedsięwzięciem gospodarzy wieczoru oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej i Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Organizatorzy zapraszają do niego wszystkich autorów z Głogowa. Wystarczy przyjść i zaprezentować swój wiersz. Wstęp na wieczór poetycko -teatralny jest bezpłatny.

Klub Batalionowy, chcąc popularyzować modelarstwo jako ciekawe hobby, już po raz dziewiąty organizuje wystawę modelarską “Garnizon”. “Szczególnie ważne dla nas jest to, aby zgłosiło się jak najwięcej modelarzy z Głogowa. Wprawdzie w tej chwili nie ma w naszym mieście pracowni modelarskiej, ale wiele osób składa różne miniatury, a wystawa jest dobrą okazją, żeby je pokazać. Doświadczenie wskazuje, że modelarską ekspozycję zwiedza bardzo dużo osób w różnym wieku, jest ona zatem także skutecznym sposobem promocji tego ciekawego hobby, jak i modelarzy.” – mówi Stefan Górawski, kierownik Klubu Batalionowego.

Motywem przewodnim wystawy jest tematyka militarna, choć organizatorzy przyjmą także modele nie nawiązującego do tego tematu, szczególnie takie, które charakteryzują się oryginalnością. Bliższych informacji dowiedzieć się można w Klubie Batalionowym, tel. 076 83 64 110, 076 83 64 115 i 696 045 475, e-mail klubgarglogow@wp.pl lub emil.pietrzak1@wp.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.