Fundacja Polska Miedź wsparła po raz trzeci

0
403
2013-09-21-fundacja-Polska-Miedź-wsparla-dzieci@Kotla-01-

Dzięki darowiźnie przyznanej przez Fundację Polska Miedź, mali mieszkańcy gminy Kotla trzeci rok z rzędu pojadą na zorganizowany wyjazd na basen. 370 uczniów będzie uczestniczyło w tym roku szkolnym, w zajęciach rekreacyjno – ruchowych na pływalni. Fundacja, wciągu trzech lat przekazała gminie na ten cel blisko 160 tysięcy złotych.

We wrześniu rozpoczęły się ponowne wyjazdy uczniów Gminy Kotla na basen. Rok szkolny 2013/2014 jest trzecim rokiem z rzędu, w którym kontynuowane są zajęcia na pływalni.

Przez ostatnie 3 lata Fundacja Polska Miedź przyznała dla Gminy Kotla ponad 158 tys. zł na zorganizowanie zajęć rekreacyjno-ruchowych na basenie dla dzieci z terenu Gminy Kotla. “Co roku składamy wniosek do Fundacji Polskiej Miedzi o wsparcie naszego projektu i trzeci raz z rzędu uzyskaliśmy środki, które pozwoliły na zorganizowanie tych wyjazdów. W całości darowiznę, którą Fundacja nam przekazuje przeznaczamy na wykupienie biletów i opłacenie transportu” – informuje Kamila Suchocka – Szperlik z Urzędu Gminy w Kotli.

Z wyjazdów na basen w aktualnym roku szkolnym skorzysta 370 uczniów. W wyjeździe uczestniczą wszystkie klasy od I do VI ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, uczniowie z klas I do III Szkoły Filialnej w Chociemyśli  wraz z oddziałem „O” oraz trzy grupy z Przedszkola Publicznego w Kotli.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym wyjazdy będą odbywały się w miesiącach wrzesień-październik oraz marzec-maj. Utworzono 10 grup wyjazdowych i każda grupa jeden raz w miesiącu będzie uczestniczyła w dwugodzinnych zajęciach na basenie.

Koszty zakupu biletów wstępu na basen oraz zorganizowania transportu w kwocie 49.950 zł w całości finansowane są z pozyskanej darowizny z Fundacji Polska Miedź z Lubina. Opiekę podczas wyjazdów zapewnia kadra z placówek oświatowych Gminy Kotla.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.