25 lat minęło… Jubileusz głogowskiego liceum

0
368
2013-09-20-Jubileusz-II-liceum@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Występy artystyczne, podziękowania, życzenia, ale przede wszystkim wspomnienia z przeszłości i plany na przyszłość – tak wyglądały wczorajsze obchody 25-lecia głogowskiego liceum. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele, dyrektorzy szkół, duchowni i absolwenci. Po oficjalnych uroczystościach w II LO odbyły się spotkania absolwentów z dawnymi nauczycielami.

II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, obchodziło wczoraj 25- lecie powstania. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00, w Miejskim Ośrodku Kultury. Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Tomasz Kuziak. Wśród uczestników nie zabrakło byłych dyrektorów placówki. Był pierwszy dyrektor liceum Ryszard Gola, Roman Bochanysz oraz Bogdan Sołtyszewski.”Długa jest lista tych , którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii szkoły. Jubileusz 25-lecia to szczególny dzień , potwierdzający trwałość podjętych kiedyś inicjatyw” – mówił Tomasz Kuziak

Na sali obecni byli przedstawiciele najwyższych władz samorządowych: prezydent Jan Zubowski i Rafael Rokaszewicz. Starosta Głogowski wręczył dyrektorowi Kuziakowi, tablicę pamiątkową  z okazji 25-lecia. Jan Zubowski, którego syn Wojciech jest absolwentem II Liceum, wręczył kwiaty na ręce Joanny Kowalczyk, nauczycielce matematyki, która kilkanaście lat sprawowała funkcje wicedyrektora.

Od 1988 roku szkołę opuściło ponad 3 tysiące absolwentów “Wśród naszych absolwentów są ludzie niezwykli, którzy swoją postawą w dorosłym życiu przysporzyli naszej szkole, naszemu miastu i naszej małej ojczyźnie szczególnego splendoru” – powiedział dyrektor szkoły.

Tomasz Kuziak w swoim przemówieniu, mówił także zmianach, które cały czas zachodzą w szkole: “Postęp cywilizacyjny wymusza na nas ciągłe unowocześnianie bazy, marzymy również o wielofunkcyjnych i bezpiecznych obiektach sportowych.” Dyrektor otrzymał zapewnienie ze strony przewodniczącego rady powiatu Marka Groffika:  “Zrobię wszystko, aby w budżecie powiatu  znalazły się pieniądze na nowe obiekty sportowe w II liceum.”

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości i występów artystycznych w MOK-u, absolwenci mogli odwiedzić szkolne korytarze. Od godz. 15.oo rozpoczęła się już mniej oficjalna część imprezy. Absolwenci, którzy odwiedzili w tym czasie szkołę, mieli okazję spotkać się ze swoimi nauczycielami i kolegami ze szkolnych ławek: “Pamiętam jeszcze te korytarze, a że bardzo miło wspominam czas spędzony w tej szkole, z wielką przyjemnością się tutaj pojawiłem” – mówił Kuba absolwent z 2011 r. W specjalnie przygotowanej sali wspomnień, można było odszukać się w szkolnej kronice i pooglądać stare zdjęcia. “Z każdym miejscem w tej szkole związane są jakieś wspomnienia. Czas szkoły średniej to dla mnie szczególny okres, bo zawiązałam tutaj przyjaźnie, które trwają do dziś” – powiedziała  absolwentka, która 11 lat temu opuściła mury II LO.

“Dla mnie to jest dzień szczególny, bo w tym roku obchodziłem 25 lat pracy w tej szkole.  Jest to dla mnie święto podwójne, które nastraja do różnych wspomnień. Cieszę się, że mogłem się spotkać z wieloma absolwentami, zwłaszcza z tymi najstarszymi z mojej pierwszej klasy” – mówił Roman Bochanysz.

Jubileusze w II LO obchodzone są od 1998 roku co pięć lat. Następna okazja na spotkanie będzie już za 5 lat.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.