Zapowiedź: Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów

0
572
zdjęcie 2013-09-14-Kadra Chrobry Głogów-001
Kadra Chrobry Głogów

Już jutro o godz. 16:00 podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota czeka arcyważne, ligowe spotkanie. Pomarańczowo-czarni zmierzą się w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem – zespołem, który od trzech sezonów jest głównym rywalem Chrobrego na dolnym śląsku. Ponadto, derbowe spotkania obu drużyn są okazją do wzajemnej mobilizacji obu fanklubów. Jutrzejszy mecz z całą pewnością ściągnie na wałbrzyski stadion masę kibiców. Tym bardziej, że będzie to starcie dwóch liderujących zespołów, które po cichu liczą na awans do I ligi. Oba zespoły zapowiadają, że jutro liczy się tylko zwycięstwo.

Ligowe statystyki wskazują na Chrobrego. 

Ciężko jest wskazać faworyta jutrzejszego spotkania, tym bardziej, że derby rządzą się swoimi prawami. Patrząc jednak w ligową tabelę i statystyk, można pokusić się o stwierdzenie, że to głogowianie stoją na lepszej pozycji. Lider z Głogowa ma trzy punktową przewagę nad swoim jutrzejszym rywalem. Ponadto, pomarańczowo-czarni w tym sezonie nie przegrali jeszcze żadnego pojedynku (6-zwycięstw, 2-remisy). Dorzucając jeszcze do “worka” najwyższą skuteczność (15 strzelonych bramek) i najlepszą defensywę (3 stracone), można spodziewać się kontynuacji fantastycznej dyspozycji podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota.

Jednak Górnik nie stoi na przegranej pozycji. Po pierwsze gra na własnym terenie, co w meczach derbowych jest dużym plusem. A także dwa ostatnie spotkania obu zespołów zakończyły się zwycięstwami piłkarzy z Wałbrzycha. Sumując oba mecze z wynikiem 5-0. Drugi w tabeli Górnik traci do lidera z Głogowa 3 punkty. Choć jutro spotkają się najlepsze defensywy w lidze (Górnik – 4 stracone), to bramki wpaść muszą. Kibice będą tego wymagać.

Mobilizacja obu fanklubów. 

Już od dwóch tygodni, w obu miastach trwa kampania “wszyscy na derby”. Spotkania Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów corocznie ściągają na stadion masę sympatyków. Nie inaczej będzie także i w tym roku. Do Wałbrzycha wybiera się duża grupa kibiców zarówno z Głogowa jak i z zaprzyjaźnionego Gorzowa. Jaka będzie to liczba? Wszystko okaże się dopiero jutro. Z całą pewnością wystarczająca by wesprzeć głogowskich piłkarzy w walce o zwycięstwo.

“Tylko zwycięstwo, w Wałbrzychu tylko zwycięstwo”. 

Po sobotnim zwycięstwie z Błękitnymi Stargard Szczeciński z trybun można było usłyszeć “Tylko zwycięstwo, w Wałbrzychu tylko zwycięstwo”. Co na to sami bohaterowie jutrzejszego spotkania?:

Wiemy, że Górnik gra bardzo ostro. My też dziewczynami nie jesteśmy i nogi nie odłożymy – zapowiada Krzysztof Ulatowski, zawodnik Chrobrego.

Nic nie będę obiecywał, ale na pewno zależy nam bardzo na tym meczu. Jestem przekonany, że woli walki i motywacji nam na to spotkanie nie zabraknie. Gramy o trzy punktyIreneusz Mamrot, szkoleniowiec Chrobrego.

Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów 

sobota, 20.09.2013r godz. 16:00. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.