Rodzinny Piknik w Fosie Miejskiej

0
416
2013-09-20-Piknik-przedszkolaka@Glogow-plakat-01-

Jutro, 21 września, odbędzie się Piknik Przedszkolaka “Dookoła świata”, który został odwołany tydzień temu z powodu złej pogody. Miejskie Centrum Wspierania Rodziny i Radio Plus zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców do Fosy Miejskiej na godz. 11.00.

Podczas pikniku, uczestników czeka wiele niespodzianek, przygotowanych z myślą o dzieciach i i rodzicach. Członkowie stowarzyszenia “Zwiedzak”, zabiorą najmłodsze dzieci w podróż po najpiękniejszych zakątkach świata. W podróż dookoła świata zostaną zabrane także przez aktorów zielonogórskiego teatru, podczas przedstawienia przygotowanego z myślą o nich.  Na dorosłych także będą czekały liczne atrakcje. Będą oni mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną jeżdżąc na rowerach treningowych. Na Pikniku odbędą się parady clownów, prezentacje samochodów i przejażdżki samochodami terenowymi. Będzie okazja zajrzeć do kącika zdrowego żywienia.

Celem imprezy jest edukacja młodych mieszkańców miasta, a jednocześnie poprawa ich relacji z rodzicami. “Dla nas najważniejsze jest to, żeby rodziny były razem. Do zabaw będą zaangażowani oboje rodzice. Ojcowie będą kręcić hula-hopem. Od ich kondycji, sprawności fizycznej i sprytu będzie zależało to czy wygrają nagrody, które są w tym roku bardzo atrakcyjne” – mówi Magdalena Skiba, dziennikarka Radia Plus,

Ideą pikniku jest wspólne spędzania czasu rodziców ze swoimi dziećmi. “Chcemy aby rodzic i dziecko, mieli okazję wspólnie się pobawić. Naszym celem jest łączyć i integrować rodzinę właśnie poprzez takie działania. Zapraszamy całe rodziny z rodzicami i dziadkami. Jest to parogodzinna dobra, wspólna zabawa” – mówi Elżbieta Kowalska, kierownik działu Profilaktyki i Wspierania Rodziny w Miejskim Centrum. Piknik jest działaniem profilaktycznym w ramach kampanii organizowanej przez Centrum “Postaw na rodzinę”. “Wiele form różnych naszych działań organizowane jest pod egidą tej kampanii, która promuje pozytywne relacje rodzinne i wzmacnianie więzi rodzinnych” – dodaje pani Elżbieta.

Organizatorzy imprezy mają nadzieje, że tym razem pogoda dopisze i rodziny będą mogły cieszyć się wspólnie spędzonym czasem podczas pikniku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.