Majewski prosi o ochronę prawną: “Nie mogę swobodnie sprawować mandatu”

0
585
2013-09-17-sesja-Rady-Miasta@salaRajcow@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Na wtorkowej sesji Rady Miasta, Sławomir Majewski zwrócił się do Rady Miasta o ochronę prawną, bo jak tłumaczył nie  może w pełni sprawować mandatu radnego. Sławomir Majewski twierdzi, że po interpelacji, którą złożył 14 maja stał się obiektem nagonki. “Uważam że jest to próba ograniczenia mojego mandatu radnego. Jest to próba zamknięcia mi ust, żebym nie zajmował się sprawami mieszkańców Głogowa” – mówił Sławomir Majewski

14 maja Sławomir Majewski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, złożył interpelację, po której otrzymał wezwanie z Kancelarii Prawnej, pod zarzutem naruszenia dóbr osobistych firmy, której dotyczyła interpelacja. “Ja nikogo nie oskarżam i nic nie sugeruję. Po prostu jako radny chciałbym wiedzieć na co idą pieniądze mieszkańców Głogowa” – powiedział Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Sławomir Majewski mówił, że po interpelacji jaką złożył, spotkało go wiele przykrości i nieprzyjemności: “Telefony z pogróżkami, różnego rodzaju donosy i anonimy, straszenie mnie sądem i karami. W związku z tym, zwróciłem się do Rady o ochronę prawną, bo na dzień dzisiejszy nie mogę swobodnie sprawować mandatu radnego w imieniu mieszkańców Głogowa” – mówił Sławomir Majewski.

Radny Majewski po swojej prośbie o ochronę prawną opuścił posiedzenie Rady Miasta.

Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz potwierdza, że w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia dotyczące Sławomira Majewskiego: “Te informacje wpływają do jednostek wyższego szczebla, do nas docierają tylko informacje na ten temat. Chodzi głównie o sprawdzenie kwestii związanych z udzielaniem dofinansowania podmiotom gospodarczym, które tworzą nowe miejsca pracy oraz refundacji stanowisk pracy.”

Właściciel firmy, która złożyła pozew o naruszenie dóbr osobistych powiedział, że czeka na protokół z wtorkowej sesji: “Nie będę komentował niczego, czego jeszcze nie znam. Wystąpiliśmy o protokół z sesji, który trafi do kancelarii z prośbą o opinię prawną”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.