Głogowskie szkoły odnowione

0
902
2013-09-18-modernizacja-szkoly-im-Wyzykowskiego@Glogow(fot.D.Jeczmionka)-01-

Zakończone zostały prace remontowe w dwóch głogowskich szkołach. Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego oraz Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych zostały odremontowane w ramach projektu  „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”. Koszt remontu w obu szkołach to prawie 1 mln 400 tyś. złotych.

W Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego i w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych zakończyły się prace termomodernizacyjne. Powiat Głogowski prowadził  kompleksowe prace remontowe w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” IV konkursu programu priorytetowego „System zielonych inwestycji”.

W Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego ocieplone zostały ściany i stropodach, zamontowane zostały zawory termostatyczne. Prace te wykonane były we wszystkich obiektach placówki: budynku głównym, budynku dydaktycznym oraz sali gimnastycznej z łącznikiem.

W tym roku docieplenie ścian zrealizowane zostało również w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych. Wcześniej ocieplony już  był stropodach, wymieniono również stolarkę okienną i węzeł centralnego ogrzewania.

Prace wykonane w obu szkołach to koszt blisko 1 mln 400  tys. złotych.

W ramach projektu “System zielonych inwestycji”, w ubiegłych latach, przeprowadzono remonty w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w budynku przy ulicy Folwarcznej, w którym obecnie znajduje się poradnia Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli. Projekt termomodernizacji dofinansowywany jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Dzięki wielomilionowym nakładom  nasze  powiatowe jednostki są nie tylko piękniejsze, nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne… to również konkretne oszczędności związane z kosztami ich utrzymania. Prace termomodernizacyjne wykonujemy bardzo systematycznie i dzięki tej konsekwencji już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że zbliżamy się do końca takich inwestycji w naszych szkołach” – powiedział Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.