KGHM ufudował dzieciom “Zieloną szkołę”

0
512
2013-09-17-zielona-szkola-dzice-gminy-Zukowice-01-

Od 10 września 2013 r. 21 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z Nielubi i Brzegu Głogowskiego rozpoczęli dwutygodniową „Zieloną Szkołę” w Kołobrzegu w Ośrodku Sanatoryjno – Wypoczynkowym „Chalkozyn”. Zajęcia edukacyjne ze swoimi wychowawcami połączone są z wieloma atrakcjami sprzyjającymi zarówno nauce, jak i zdrowemu wypoczynkowi.

„Chodzimy na basen. Zwiedzaliśmy latarnię morską, płynęliśmy statkiem „Viking”, byliśmy na molo i w porcie. Codziennie spacerujemy plażą albo promenadą. Mieliśmy dyskotekę, zabawę „blondyni – bruneci”, a przygotowujemy się do „Neptunali” i „Mam talent”. Mamy pyszne jedzenie z naszymi ulubionymi smakołykami” – opowiada jeden z uczestników Zielonej Szkoły.

„Dzieci są bardzo dzielne – nie płaczą, są grzeczne i zaradne. Taki wspólny wyjazd to rewelacyjna nauka nawiązywania pozytywnych relacji z innymi, kultury osobistej, zdrowych nawyków. Mamy mnóstwo sytuacji, aby łączyć różne obszary wiedzy, rozwijać umiejętności. Oferta „Zielonej Szkoły” jest tak bogata, że przy każdej pogodzie mamy optymalnie wypełniony czas, a jesteśmy dopiero na półmetku – przed nami jeszcze sporo atrakcji” – mówi wychowawca jednej z klas.

Koszt pobytu dzieci nad morzem to ponad 40 tys. zł. Środki na realizację programu promocji zdrowia uczniów klas trzecich Gmina Żukowice pozyskała z Fundacji “Polska Miedź”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.