Nowa świetlica na osiedlu Żarków już otwarta

0
742
2013-09-16-otwarcie-swietlicy-srodowiskowej-na-Zarkowie@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Wczoraj, 16 września prezydent Jan Zubowski dokonał uroczystego przekazania kluczy na ręce Elżbiety Szarek, dyrektorki Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. Dzieci ze świetlicy środowiskowej, która do tej pory mieściła się przy Domu Samotnej Matki przeniosą się do nowego budynku. Koszt całej inwestycji wyniósł 3 mln złotych.

Świetlica środowiskowa to kolejny budynek, który powstał w ramach rewitalizacji osiedla Żarków. Nowoczesna architektura budynku jest dostosowana do zabudowy, która tutaj była wcześniej. Wczoraj, 16 września, prezydent Jan Zubowski uroczyście przekazał klucze dyrektorce Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, Elżbiecie Szarek. Koszt całej inwestycji wyniósł 3 mln. złotych, z czego połowa została pozyskana ze środków zewnętrznych.

W świetlicy, zaproszeni goście zostali powitani radosnymi okrzykami dzieci. We wczorajszym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z wszystkich siedmiu świetlic środowiskowych, znajdujących się na terenie Głogowa, oraz przedstawiciele klubów i instytucji współpracujących z MCWR. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się podczas występów artystycznych.

W świetlicy środowiskowej będzie realizowane wiele zadań. Będą tam działać grupy pedagogów i psychologów, których zadaniem będzie wspieranie i edukacja osób korzystających z klubu. Na co dzień będą się tam odbywać warsztaty komputerowe, konsultacje z pracownikami z Powiatowego Urzędu Pracy oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. “Swoją pracą pokażemy, że ten ośrodek będzie żył przez cały dzień, od godziny 8.00 do 20.00” – tak  w swoim przemówieniu mówiła Elżbieta Szarek.

W klubie będą mogli się spotykać nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorośli. “Będziemy mieli różne propozycje. Będą to zajęcia stałe jak i okazjonalne. Będą różne grupy edukacyjne, warsztaty kulinarne, artystyczne, tak więc będziemy mieli szeroką ofertę artystyczną zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Chcemy pokazać, że nasza instytucja Miejskie Centrum Wspierania Rodziny funkcjonuje i żyje w środowisku miasta Głogowa” – dodała Elżbieta Szarek.

Dzieci teraz będą miały więcej miejsca i lepsze warunki do spotkań. Dla nich jest to miejsce, które często odgrywa ważną rolę w ich życiu. “Dla mnie to jest drugi dom. Tutaj się uczę, bawię i jest mi tu bardzo dobrze. Przychodzę tutaj pięć razy w tygodniu, panie pomagają mi przy odrabianiu lekcji, dbają o to żebym się dobrze uczyła i potrafiła się zachowywać w różnych miejscach” – powiedziała nam Gabriela Pyrsz, jedna z dziewczynek uczęszczających na zajęcia w świetlicy, na osiedlu Żarków.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.