Problemy z ciepłą wodą w Głogowie

0
468
2013-09-16-tydzien-bez-cieplej-wody@glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01

Na terenie Głogowa trwają prace związane z przebudową i modernizacją sieci cieplnej. Część mieszkańców Głogowa może mieć przerwy z dostawą ciepłej wody. Od 16  do 20 września ciepłej wody nie będzie miała większość mieszkańców Osiedla Piastów Śląskich III. Problemy z ciepłą wodą czekają także mieszkańców niektórych ulic na Koperniku.

Co roku mieszkańcy Głogowa, w okresie letnim borykają się z niedogodnością wynikającą z braku dostaw ciepłej wody. Jest to z wiązane z przebudową sieci cieplnej. W tym roku, większości mieszkańców Głogowa, także nie ominie ten problem. W Głogowie funkcjonuje scentralizowany system ciepłowniczy, oparty na jednym, dużym źródle ciepła. WPEC w Legnicy S.A., wykorzystując własną sieć ciepłowniczą, dystrybuuje ciepło produkowane przez elektrociepłownię należącą do firmy Energetyka Sp. z o.o. i położoną na terenie Huty Miedzi Głogów.

W zawiązku z modernizacją sieci cieplnej DN 600, przy ulicy Żarkowskiej, od dziś do piątku nie będzie ciepłej wody na części terenu Piastów Śląskich III. Trwają także prace na ulicy Perseusza. Jednak ze względu na inny system zasilania mieszkańcy Perseusza nie będą mieli ciepłej wody od 2 do 3 godzin w ciągu dnia. Prace związane z przebudową sieci cieplnej planowane są na ul. Orbitalnej i Neptuna. Mieszkańcy tych ulic mogą się spodziewać w najbliższym czasie braku dostaw ciepłej wody. Lokatorzy zostaną poinformowani o tym wcześniej przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Wszystkie prace są rozłożone w czasie, a konkretne terminy jeszcze nie są znane – “Dokładnie, kiedy nie będzie ciepłej wody będziemy wiedzieć jak będzie wykonawca gotowy. Przed rozpoczęciem prac trzeba m.in. pousuwać samochody z parkingów, żeby mieć miejsce na rozkopanie” – informuje Andrzej Jakubczyk, kierownik Wydziału Energetyki Cieplnej w Głogowie.

Jak informuje nas Andrzej Jakubczyk, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jest szansa, że mieszkańcy Piastowa będą mieli ciepłą wodę już w środę wieczorem.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.