Złodziej rowerów zatrzymany

0
503
Arch.-2013-09-12-potrzebowal-wodki-i-telefonu-rozboj@Glogow@Glogow-01

Głogowscy policjanci zatrzymali kolejną osobę dokonującą kradzieży rowerów. 26 letniemu mężczyźnie udowodniono kradzież dwóch rowerów z terenu Głogowa. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia. Policja ostrzega, że za zakup kradzionych przedmiotów także grozi kara pozbawienia wolności.

W marcu obok przychodni na ul. Sikorskiego, cyklista pozostawił swój pojazd bez zabezpieczenia na stojaku dla rowerów. Tę sytuację wykorzystał przechodzący obok mężczyzna, który zabrał niezabezpieczony rower i korzystał z niego przez kilka tygodni. Później rower przekazał swojemu znajomemu. Drugi rower 26 latek ukradł w maju z ul. Sienkiewicza. Przechodząc obok jednego z bloków zauważył stojący przed klatką rower przypięty do stojaka. Tym razem mężczyzna posłużył się obcęgami, którymi usunął zabezpieczenie. Po dokonaniu kradzieży rower sprzedał przypadkowej osobie za kwotę 100 zł.

W wyniku działań prowadzonych przez głogowskich policjantów, ustalony został domniemany sprawca tych kradzieży i udało się odzyskać jeden z rowerów. Ponieważ mężczyzna podejrzany o te kradzieże prowadził wędrowny tryb życia i nie miał stałego miejsca zamieszkania, zatrzymanie nastąpiło po ustaleniu miejsca jego przebywania. Po zatrzymaniu przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież grozi do lat 5 pozbawienia wolności.

“W tej sprawie warto podkreślić, że osoby nabywające przedmioty za cenę o wiele niższą od oferowanej w sklepach muszą mieć świadomość, iż mogą one pochodzić z kradzieży, a ich zakup może mieć charakter przestępczy, w którym paserstwo zagrożone jest również karą pozbawienia wolności do lat 5” – informuje nas Piotr Stroemich z Głogowskiej Policji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.