“Tuwimowo” w głogowskiej bibliotece

0
547
Arch.-2013-09-10-spotkanie-autorskie-Tuwimowo-@Glogow-01

W piątek (13 września) w Bibliotece Miejskiej, odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek zatytułowane “Tuwimowo”. Autorka zaprezentuje najmłodszym dzieciom postać Juliana Tuwima.

Z okazji roku Tuwimowskiego, Biblioteka Miejska w Głogowie organizuje spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, pod nazwą “Tuwimowo”. Jest to spotkanie organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz uczniów pierwszych i drugich klas szkół podstawowych. Agnieszka Frączak będzie prezentowała dzieciom postać Juliana Tuwima poprzez jego literaturę, a także to co sama autorka napisała o Tuwimie. Pani Agnieszka napisała wiele bajek logopedycznych dla dzieci, dlatego na spotkaniu będzie edukować dzieci, poprzez ciekawe wierszyki i ćwiczenia, jak poprawnie mówić.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie.
Jest autorką wielu publikacji dla dzieci. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in o homonimach i homofonach, o frazeologizmach “Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom” i przysłowiach “Gdy przy słowie jest przysłowie”. W swoich wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi “Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych”.

Autorka stworzyła także serię książek logopedycznych “Dranie w tranie”, “Muł mądrala i innych wierszy co niemiara”, “Kelner Kornel i inne wiersze niesforne”.
Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie z mężem Michałem, córką Weroniką i labradorką Daszeńką, a od niedawna także ze stadem kotów: Zakrętką, Kolesiem, Franciszką (zwaną Fisią) i Asem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.