Głogowscy seniorzy będą uczyć się surfować

0
448
Arch-2013-09-09-kolejny-kurs-dla-seniorow@glogow-

Głogowscy seniorzy będą mieli okazję nauczyć się surfować po internecie. Od początku września, dzięki inicjatywie Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, w Głogowie  seniorzy będą mieli możliwość udziału w bezpłatnym kursie podstawowej obsługi komputera. Zajęcia skierowane są do osób, które ukończyły 60 rok życia.

Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, przygotowała zajęcia dla seniorów. Będzie to kurs obsługi komputera. Pierwsze trzy grupy zajęcia rozpoczynają już dzisiaj. Następne trzy rozpoczną naukę 1 października. Seniorzy będą spotykać się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki. Kurs będzie trwał 12 godzin, na których seniorzy zdobywać będą podstawowe umiejętności obsługi komputera. -“Na kursie podstawowym seniorzy będą się uczyć od początku, czyli obsługi komputera, klawiatury, posługiwania się myszką, programu Microsoft Office, a także surfowania w internecie” – tłumaczy nam Sebastian Górski z FLIS-u.

Będzie to już kolejny w tym roku kurs obsługi komputera. W poprzednich kursach udział wzięło ok. 60 osób. Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych czynnie dział na rzecz osób starszych. Dzięki Fundacji seniorzy mieli możliwość uczestniczyć już w zajęciach prawnych, zajęciach z lekarzem, udzielania pierwszej pomocy, nauki obsługi telefonu komórkowego.

Ilość miejsc jest ograniczona, decydować będzie pierwszeństwo zgłoszeń. Osoby, które ukończyły 60 rok życia i chcą wziąć udział w kursie, powinny zgłosić się do siedziby Fundacji, przy ul. Perseusza 13 w Głogowie,  lub pod nr telefonu 693-058-056.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.