Odebrali klucze od Prezydenta Głogowa

0
469
2013-09-09-wreczenie-kluczy-przez-prezydenta-na-osiedlu-zarkow@glogow-(fot.D.Jeczmionka)01

Dziś (9 września), odbyło się uroczyste wręczenie kluczy mieszkańcom nowego budynku przy ul. Folwarcznej.  Mieszkańcy odebrali je od Prezydenta Jana Zubowskiego. W bloku zamieszka 61 rodzin. Nowy budynek jest częścią inwestycji w ramach realizacji koncepcji “Rewitalizacja osiedla Żarków”.

“Po raz kolejny pokazujemy, że to co było niemożliwe staje się możliwe. Dzięki determinacji i zaangażowaniu wszystkie plany można zrealizować” –  tymi słowami prezydent Jan Zubowski podsumował zakończenie budowy pierwszego bloku mieszkalnego przy ul. Folwarcznej. Dziś w południe na osiedlu Żarków, odbyło się uroczystsze wręczenie kluczy, przez Prezydenta mieszkańcom bloku. Budowa była realizowana przez dwa lata w ramach inwestycji rewitalizacji osiedla Żarków. “Cieszę się że budowa została zrealizowana w zaplanowanym terminie, i będzie ona służyć przez dziesiątki lat mieszkańcom tego osiedla i Głogowa” – mówił Prezydent Głogowa wręczając klucze nowym mieszkańcom”.

Po odebraniu kluczy mieszkańcy mogli po raz pierwszy zobaczyć swoje nowe mieszkania. Nowi lokatorzy to mieszkańcy Żarkowa przesiedleni w ramach prowadzonej przez miasto inwestycji rewitalizacji. Po przeprowadzce budynki, w których obecnie mieszkają zostaną w najbliższych tygodniach wyburzone. Ci, którzy odebrali dziś klucze to osoby, które nie zalegały wcześniej z płatnościami.

W nowym budynku zamieszka 61 rodzin w jedno, dwu i trzy-pokojowych mieszkaniach. Lokale mają od 30 do 64 m. To właśnie zbyt mała powierzchnia mieszkania jest powodem niezadowolenia niektórych mieszkańców. Niektórzy lokatorzy wcześniej zajmujący mieszkania o powierzchni nawet do 100 m, teraz będą mieszkać w lokalach o połowę mniejszej powierzchni. Są też osoby, które się cieszą. Panią Marię, która zamieszka w jednopokojowym lokalu, najbardziej cieszy perspektywa posiadania centralnego ogrzewania.  “Nareszcie nie będę więcej musiała nosić węgla” – mówi Pani Maria zadowolona z nowego miejsca zamieszkania.

Jan Zubowski dodał, że jeszcze w tym roku miasto chce przystąpić do gruntownej przebudowy dwóch kolejnych budynków na ul. Folwarcznej. Prezydent ma nadzieję, że dzięki temu, iż inwestycja będzie realizowana przez tę samą firmę, która doskonale zna już teren i uwarunkowania, przebiegnie ona jeszcze sprawniej. Oddanie dwóch kolejnych budynków planowane jest na koniec 2014 roku.

Osiedle Żarków jest obecnie jednym z najbardziej zaniedbanych osiedli w Głogowie. Na początku XIX wieku znajdowały się tu koszary, w których dziś zamieszkują ludzie. Koncepcja zagospodarowania tego osiedla – nazywana rewitalizacją – powstała w 2008 roku.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.