Miał przy sobie prawie 200 porcji amfetaminy

0
755

23-letni mieszkaniec Głogowa, poszukiwany za rozbój i przestępstwa związane z narkotykami, został zatrzymany przez głogowskich policjantów. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna miał przy sobie prawie 200 porcji amfetaminy. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjant w wydziału kryminalnego, wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył na ulicy 23 latka. Mężczyzna był znany funkcjonariuszowi  z  policyjnych kartotek. Mężczyzna został wcześniej skazany za rozbój i przestępstwa związane z narkotykami, na karę 1,5 roku pozbawienia wolności. Jednak nie zgłosił się do odbycia kary i był poszukiwany przez Policję.

“Policjant wezwał do pomocy w zatrzymaniu patrol operacyjny policjantów z wydziału kryminalnego. Poszukiwany zorientował się jednak, że grozi mu zatrzymanie. Policjant musiał działać i przystąpił do zatrzymania. Zauważył, że mężczyzna odrzucił od siebie zawiniątko i chciał uciekać. Został jednak ubezwładniony przez policjanta. Niemal równocześnie uzyskał wsparcie kolegów” – mówi Bogusław Kaleta, rzecznik głogowskiej Komendy Policji.

Policjanci zabezpieczyli porzuconą przez 23-latka paczuszkę z białym proszkiem oraz elektroniczną wagę. Po badaniu okazało się,  że jest to amfetamina w ilości wystarczającej na około dwieście porcji rynkowych tego narkotyku. Teraz zatrzymany może spędzić w więzieniu nawet do 8 lat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.