Głogowianie fotostopem przez świat – kierunek Wschód – Gurzuf

0
911

Gurzuf, niewielki kurort nad morzem Czarnym. Przyjechaliśmy tu przed południem i od razu zaczęliśmy szukać kwatery. Z Internetu wiedzieliśmy, że ceny są tutaj wyższe niż w innych krymskich miejscowościach. Jednak nie spodziewaliśmy się, że są to aż tak duże różnice.

Na każdym kroku zaczepiali nas tzw. naganiacze, jednak, gdy cena nam odpowiadała to nie było Internetu. Po kilku godz. poszukiwań znaleźliśmy dwupokojowe mieszkanko tylko do naszej dyspozycji, z wszystkimi wygodami. Nasza gospodyni to starsza pani z sercem na dłoni. Mieszkanko czyściutkie, z Internetem i kuchnią do dyspozycji. Gospodyni to emerytka, mieszka na podwórku w maleńkiej klitce przystosowanej do zamieszkania.Polecamy wszystkim, którzy odwiedzą Gurzuf – ul. Stroicieli 1.

Po południu wybraliśmy się na spacer nadmorską promenadą. Spotkaliśmy panią, której dziadkiem był Polak. Kilka lat temu była w Polsce. W Sulęcinie na ul. Paderewskiego mieszkał jej wuj. Znamy te tereny, więc swobodnie mogliśmy rozmawiać. Na pożegnanie wręczyliśmy jej jeden z gadżetów od Starosty Głogowskiego. Miała łzy w oczach. Chciałaby przyjechać do Polski, odświeżyć stosunki rodzinne, ale na przeszkodzie stoi brak pieniędzy.

Samo miasteczko jest bardzo urokliwe. Nie ma tu tłumów wczasowiczów i głośnej muzyki. Problemem jest brak miejsc do parkowania. I ceny wszystkiego są wyższe niż w innych kurortach.

 Grażyna Sroczyńska

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Poprzedni artykułZłodziej rowerków zatrzymany
Następny artykułKultura na ulicach Głogowa czyli GlogOff Streetz Jam 2013
Grażyna i Stefan Sroczyńscy – Ona, z wykształcenia prawnik, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. On górnik pracujący w ZG Sieroszowice – Polkowice. Razem od ,,zawsze”. Rodzice dwojga dzieci i dziadkowie dwóch wnuków. Od lat ogarnięci nieuleczalną chorobą zwaną ,,podróżomanią” , którą chcieliby zarazić innych. Szczęśliwi, że jest to ich wspólna pasja. Zwiedzili pół świata, bo – jak sami twierdzą - wszystkich ciekawych miejsc nigdy się nie zobaczy. Byli w popularnych miejscach, takich jak Egipt, Turcja, Tunezja, z tradycyjnymi biurami podróży. Jednak preferują trampingowe wyjazdy w małych grupach, które docierają tam, gdzie bywa niewielu turystów. Tak przemierzyli m.in. Kenię, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Wietnam, Peru, Boliwię, Brazylię, Argentynę, Chile, Nową Zelandię, Australię, Fidżi, Brazylię, Argentynę, Chile i Urugwaj. Najbliższe plany to podróż na wschód a następnie USA, Kanada i Alaska. Opracowali projekt ,,Fotostopem przez świat”. Zakłada on dotarcie do ludzi kochających podróże, którzy nie mogą osobiście poznawać świata oraz do dzieci i młodzieży by zarazić ich swoją pasją oraz zachęcić do marzeń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.