Nowe narzędzia głogowskiej policji do walki z przestępczością

0
530
zdjęcie Arch.-2013-07-14-głogowska-policja-01

To z pewnością dobra wiadomość dla właścicieli rowerów. Głogowska policja otrzymała specjalne latarki świecące światłem ultrafioletowym, co umożliwi identyfikacje rowerów oznakowanych przez policjantów lub właścicieli. Nadkom. Bogdan Kaleta apeluje:. “Chrońmy swoje mienie i stosujmy odpowiednie zabezpieczenia. Pamiętajmy, że sezon rowerowy to także sezon dla złodziei”. Sprzęt został zakupiony dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego.

Sezon rowerowy trwa w pełni. Zewsząd jesteśmy zachęcani, począwszy od ekologów a na lekarzach skończywszy, do porzucenia samochodu i przejścia na rower. Jazda na rowerze to jednak nie tylko sama przyjemność. Niestety rowerzyście często towarzyszy strach przed złodziejami, którzy tylko czekają na okazję.

Sytuację tę może poprawić zakup przez głogowską policję specjalnych latarek świecących światłem ultrafioletowym. Dzięki nim policja będzie w stanie zidentyfikować oznakowane wcześniej rowery. Właściciel jednośladu powinien zadbać o naniesienie specjalnych znaków identyfikacyjnych, dzięki którym rower znajdzie się w policyjnym rejestrze. Rejestr ten będzie zawierał dane wszystkich rowerzystów oznakowanych przez głogowskich policjantów.

Policja radzi rowerzystom, aby każdorazowo zabezpieczali swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych  elementów, np. przed sklepem, domem lub na parkingu.  W miarę możliwości zabierali ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki czy kaski rowerowe. Przede wszystkim cykliści powinni oznakować swój rower w trakcie policyjnej akcji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.