Kongres Nowej Prawicy w Głogowie

0
543
zdjęcie 2013-08-28-kongres-nowej-prawicy@prezzo-Głogów-fot.Daria-Jeczmionka

28 sierpnia powstało w Głogowie Koło Kongresu Nowej Prawicy. Z tej okazji, w sali konferencyjnej restauracji Prezzo, odbyła się konferencja prasowa. Na spotkaniu obecny był Michał Frąckowiak,  który wystąpił z partii Prawa i Sprawiedliwości i został członkiem Koła KNP oraz Tomasz Rubiś i Kacper Kozłowski, prezes Dolnośląskiego Regionu. Podczas spotkania zaprezentowano główne założenia Samorządowego Programu dla Głogowa, takie jak ograniczenie w mieście biurokracji, wsparcie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz możliwość wykupu mieszkań w TBS-ach.

Na głogowskiej scenie politycznej pojawiło się nowe ugrupowanie –  Kongres Nowej Prawicy. Na konferencji zwołanej przez członków partii obecny był prezes Dolnośląskiego Regionu Kacper Kozłowski oraz  Michał Frąckowiak i Tomasz Rubiś członkowie Koła.

Prezes Kacper Kozłowski mówił o głównych założeniach ideologii partii – “Mamy trzy główne hasła: wolność, własność i sprawiedliwość, czyli wolność do decydowania o samym sobie, prawo do posiadania własności i dysponowania naszym majątkiem jak chcemy. Państwo nie będzie nam zabierało osiemdziesiąt procent dochodów, tylko będzie nam zabierało na podstawowe rzeczy: policję, wojsko, sądownictwo i administrację. Nie potrzebujemy MOPS-ów, nie potrzebujemy urzędów skarbowych, nie potrzebujemy fotoradarów.”

Partia ma jasno określone poglądy w kwestiach budzących wiele emocji społecznych. Postuluje przywrócenie kary śmierci dla morderców,wzmocnienie i ochronę rodziny rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny oraz jest za legalizacją narkotyków.

Michał Frąckowiak, jeszcze do niedawna radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, mówił o tym co politycy partii Kongresu Nowej Prawicy zamierzają zrobić w Głogowie – “Na najbliższej sesji Rady Miasta zgłosimy projekt uchwały o utworzenie dla przedsiębiorców korzystających ze strefy płatnego parkowania  Abonamentu Biznes, udzielającego ulg pracodawcom. Chcemy także doprowadzić do powstania w Urzędzie Miasta, okienka dla inwestorów “Biznes start”, w którym przedsiębiorca od momentu przyjścia z decyzją o założeniu własnej działalności, uzyska gruntowną pomoc, aż do powstania firmy”.

Oprócz tego radny chce, aby Głogów został miastem na prawach powiatu, co ma usprawnić jego zarządzanie. Działacze chcą także stworzyć mieszkańcom Głogowa możliwość wykupu mieszkań w TBS-ach. – “Nowelizacja ustawy z 2011 roku, o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego daje taką możliwość. Chcemy, aby umożliwiono mieszkańcom wykup tych lokali” – powiedział na spotkaniu Tomasz Rubiś. Mówił ona także o konieczności poprawy promocji naszego miasta –” Chcemy gruntownej zmiany w sposobie promocji miasta. Głogów powinien stać się regionalną marką m.in. w oparciu o liczne zabytki występujące w mieście, będące często zaniedbanie”.

Na październik zapowiedziano wizytę w Głogowie prezesa partii Kongresu Narodowej Prawicy Janusza Korwina – Mikke .

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.