Pracoholicy obchodzą swoje święto

0
359

Dzisiaj (12 sierpnia) w kalendarzu świąt nietypowych swoje święto obchodzą pracoholicy, czyli osoby, które nie potrafią żyć bez pracy. Dzień pracoholika obchodzony jest na całym świecie. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od pracy. Z tej okazji wszystkim pracusiom życzymy wszystkiego najlepszego, samych sukcesów w pracy i zachęcamy do skorzystania z przerwy na drugie śniadanie.

Dzisiaj (12 sierpnia) w kalendarzu świat nietypowych znalazł się Dzień Pracoholika. Swoje święto obchodzą, więc wszystkie osoby, które nie potrafią żyć bez pracy. Pracoholizm jest uznawany za rodzaj uzależnienia psychicznego objawiającego się obsesyjną i wewnętrzną potrzebą ciągłego wykonywania pracy kosztem innych czynności. Często pracoholicy na rzecz pracy rezygnują z rodziny, snu, czy odpoczynku. Pojęcie pracoholizmu zostało stworzone w 1971 roku. Jednak pracoholizm jest także niebezpieczny. Osoby nadmiernie przejmujący się swoją pracą mogą być wyczerpane fizycznie i emocjonalne, mieć trudności z zasypianiem, mieć wrzody żołądka oraz zawał serca. Jak rozpoznać u siebie pracoholizm? Pracoholikiem można przede wszystkim nazwać osobę, która nawet będą w domy myśli o swoich obowiązkach w pracy lub często pozostaje w pracy dłużej. Aby wyleczyć się z pracoholizmu najlepiej po prostu wyjechać na urlop. Jednak najlepiej na wyjazd nie zabierać telefonu służbowego, czy laptopa tak, aby praca nie dopadła nas także na wakacjach. Warto także jasno określić sobie czas, który poświęcamy na prace oraz ten poświęcany rodzinie.

Wszystkim pracoholikom z okazji ich święta życzymy wielu sukcesów zawodowych. Jednak życzymy także, aby te sukcesy nie były przepłacone brakiem snu, chorobami, czy rozpadem rodziny. Przy okazji zachęcamy także, aby zrobić sobie małą przerwę w pracy na kawę i drugie śniadanie.

Dzisiaj (12 sierpnia) w kalendarzu świąt nietypowych obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Święto zostało ustanowione 17 grudnia 1999 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży. Obchody święta są inicjatywą należącą do Światowego Programu Działań na Rzecz Młodzieży. W ramach corocznych (od 2000 roku) obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży odbywają się konferencje, dyskusje, spotkania z przedstawicielami władz, warsztaty, przedsięwzięcia artystyczne i charytatywne. Celem święta jest uaktywnienie młodzieży, zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów i sugestii dotyczących rozwiązywania kwestii dotyczących młodzieży w danym kraju.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.