Głogowianie fotostopem przez świat – kierunek Wschód

0
446
Głogowianie Fotostopem przez świat - kierunek Wschód

Jesteśmy podróżnikami, chcemy dzielić się swoją pasją z innymi ludźmi. Widząc duże zainteresowanie podróżami wymyśliliśmy projekt pod nazwą Fotostopem przez świat, którego głównym założeniem jest integracja głogowskiego środowiska podróżniczego a także dotarcie do osób zainteresowanych podróżami, ale niemogących realizować swoich marzeń. Odwiedzamy szkoły, Domy Pomocy, Domy Seniora, prezentujemy podróże tematycznie związane z konkursami powiatowymi, organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi i innymi podróżnikami. Nasza działalność jest społeczna, cieszy się dużym zainteresowaniem w Głogowie i nie tylko. Jesteśmy też zapraszani do pobliskich gmin i mamy cykliczne pokazy we Wrocławiu. Współpracują z nami Szkoła Muzyczna i Sekcja Tańca MOK.

Za kilkanaście dni wyruszamy w podróż, która diametralnie różni się od dotychczasowych. Jedziemy samochodem z przyjaciółmi poznanymi na wyprawie w Indochinach, będzie to 5 nasza wspólna wyprawa. Sami opracowaliśmy trasę, nie korzystamy z usług żadnego biura. Aby zminimalizować koszty podróży będziemy nocować w tanich hostelach, w namiotach, które zabieramy z sobą a może u poznanych ludzi.

Wyjeżdżamy 14.08 z Polski i przez Ukrainę jak najszybciej chcemy dotrzeć do Gruzji. W drugim dniu chcemy przekroczyć granicę Ukraina-Rosja w Nowoazowsku.

Następnie, w ciągu jednego dnia przejechać Rosję i przekroczyć granicę Rosja-Gruzja w Kazbegi/VierhnijLars .

W Gruzji zatrzymamy się na dłużej, aby zobaczyć najciekawsze miejsca, znaleźć czas na spotkania z Gruzinami…Zajmie nam to ok. 5 dni.

Następnie udamy się do Armenii na cztery do pięciu dni, wrócimy do Gruzji i dalej na wybrzeże do Batumi.

Po dwóch dniach pobytu ruszymy w kierunku Abchazji przez rzekę Ingur z nadzieją zwiedzenia Suchumi i wybrzeżem Morza Czarnego dojedziemy do granicy Abchasko-Rosyjskiej niedaleko Adler.

Stamtąd drogą nadmorską przez rosyjskie kurorty Soczi. Po krótkim postoju udamy się w kierunku Portu Kercz, skąd przepłyniemy na Krym, zwiedzając ciekawe miejsca i odpoczywając, spędzimy tam ok.10dni.

Podczas podróży chcemy promować nasze miasto, przygotowujemy krótki film. Chcielibyśmy dołączyć do niego galerię zdjęć wykonanych przez mieszkańców Głogowa. Zapraszamy wszystkich do przysyłania zdjęć- fotostopem@wp.pl. Zdjęcia i film pokażemy w odwiedzanych miejscach, jeżeli będzie taka możliwość, lub przekażemy je na płytach DVD. Myślę, że po powrocie zorganizujemy spotkanie, na którym zaprezentujemy ten materiał. Media, które patronują temu projektowi też pewnie chętnie pokażą te zdjęcia.

Grażyna Sroczyńska

Poprzedni artykułSzkoła Podstawowa w Kotli będzie miała nowe okna
Następny artykuł2013-08-11 “Przygody Tomcia Palucha” @MOK (fot.Paweł Dudzicki)
Grażyna i Stefan Sroczyńscy – Ona, z wykształcenia prawnik, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. On górnik pracujący w ZG Sieroszowice – Polkowice. Razem od ,,zawsze”. Rodzice dwojga dzieci i dziadkowie dwóch wnuków. Od lat ogarnięci nieuleczalną chorobą zwaną ,,podróżomanią” , którą chcieliby zarazić innych. Szczęśliwi, że jest to ich wspólna pasja. Zwiedzili pół świata, bo – jak sami twierdzą - wszystkich ciekawych miejsc nigdy się nie zobaczy. Byli w popularnych miejscach, takich jak Egipt, Turcja, Tunezja, z tradycyjnymi biurami podróży. Jednak preferują trampingowe wyjazdy w małych grupach, które docierają tam, gdzie bywa niewielu turystów. Tak przemierzyli m.in. Kenię, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Wietnam, Peru, Boliwię, Brazylię, Argentynę, Chile, Nową Zelandię, Australię, Fidżi, Brazylię, Argentynę, Chile i Urugwaj. Najbliższe plany to podróż na wschód a następnie USA, Kanada i Alaska. Opracowali projekt ,,Fotostopem przez świat”. Zakłada on dotarcie do ludzi kochających podróże, którzy nie mogą osobiście poznawać świata oraz do dzieci i młodzieży by zarazić ich swoją pasją oraz zachęcić do marzeń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.