Za nami już druga wycieczka wakacyjnych odkrywców

0
467

W ubiegły piątek (9 sierpnia) odbyła się kolejna wycieczka w ramach akcji Towarzystwa Ziemi Głogowskiej pod nazwą “Lato za miastem – wyprawy odkrywców”. Jej uczestnicy – dzieci i młodzież w wieku 9-16 lat – zwiedzili na trasie Głogówko – Leśna Dolina kompleks leśny, będący jeszcze przed wojną Miejskim Lasem, w którym wypoczywali głogowianie. Odkrywcą towarzyszył przewodnik Pawłem Łachowski oraz opiekunowie. To jednak nie koniec atrakcji przewidzianych przez Towarzystwo Ziemi Głogowskich. Już w najbliższy wtorek (13 sierpnia) odbędzie się kolejna wycieczka z cyklu “Lato za miastem”.

W ubiegły piątek (9 sierpnia) odbyła się wycieczka w ramach akcji pod nazwą “Lato za miastem – wyprawy odkrywców”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Pierwsza wycieczka odbyła się w ubiegły poniedziałek (5 sierpnia), a uczestniczy mieli okazje poznać legendy z terenu Kotli. Natomiast w ubiegły piątek (9 sierpnia) odkrywcy zostali zabrani na trasę Głogówko – Leśna Dolina. – To kompleks leśny będący jeszcze przed wojną Miejskim Lasem, w którym wypoczywali mieszkańcy Głogowa. Uczestnicy wyprawy mieli okazje spotkać się z leśniczym z Nadleśnictwa Głogówko oraz zwiedzić kompleks Obrzeży Leśnej Dolny. Dodatkowo właściciele Leśnej Doliny ufundowali odkrywcom bezpłatny posiłek – mówi Dariusz Czaja, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Wycieczki organizowane przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej pod hasłem “Lato za miastem wyprawy odkrywców” skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 roku życia. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji, bo Towarzystwo Ziemi Głogowskiej przygotowało jeszcze dwie wycieczki tematyczne oraz spotkanie podsumowujące. Najbliższa wycieczka odbędzie się w najbliższy wtorek (13 sierpnia). Wtorkowa wycieczka minie odkrywcom pod hasłem “Wzdłuż Odry w Głogowie” będzie, zatem okazja to zwiedzenia wraz z przewodnikiem zwiedzić tereny nadodrzańskie przylegające do miasta. – Zapraszamy wszystkich chętnych. Zbiórka odbędzie się o godzinie 13.00 pod Ratuszem. Także pod Ratusz zostaną odwiezieni uczestnicy po zakończeniu wycieczki – mówi Dariusz Czaja. W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się z Antonim Bokiem pod numerem telefonu 503 691 436.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.