Unia Europejska sfinansowała chodnika w Smardzowie

  0
  647

  Odkąd Polska należy do Unii Europejskiej niemal w każdej miejscowości odbywają się inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Nie inaczej jest na terenie Powiatu Głogowskiego. W ostatnim czasie ze środków Unii Europejskiej sfinansowana została budowa chodnika w miejscowości Smardzów (Gmina Jerzmanowa). Wartość zadania wyniosła ponad 115 tysięcy złotych natomiast przyznane dofinansowanie obejmuje 50 procent wydatków kwalifikowanych. Podobne dofinansowanie otrzymała także Gmina Kotla. W ramach dofinansowania zostanie wykonana inwestycja pod nazwą “Remont chodnika w miejscowości Chociemyśl”.

  31 lipca bieżącego roku w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu miało miejsce uroczyste podpisanie umów na projekty dofinansowane w ramach działania pod nazwą “Odnowa i rozwój wsi”. Projekt objęty jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007 – 2013. Na uroczystym podpisaniu umowy obecny był Wójt Gminy Jerzmanowa, Lesław Golba, który w obecności Członka Zarządu, Włodzimierza Chlebosza oraz Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych, Pawła Czyszczonia podpisał umowę o przyznanie pomocy na zadanie pod nazwą: “Przebudowa drogi – budowa chodnika wraz z odwodnieniem w kierunku drogi numer 329 w Smardzowie”. Wartość tego zadania wyniosła ponad 115 tysięcy złotych. Natomiast na ten cel Gmina Jerzmanowa otrzyma dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, które obejmuje 50 procent środków kwalifikowanych.

  Takie dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzymała także Gmina Kotla. Także 31 lipca Wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski podpisał umowę z Samorządem Województwa na dofinansowanie projektu pod nazwą “Remont chodnika w miejscowości Chociemyśl”. Inwestycja planowana jest do realizacji w 2014 roku. Planowana wartość zadania wynosi ponad 320.320 złotych w tym 195.317 złotych stanowi pozyskane dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – działanie “Odnowa i rozwój wsi”. W ramach zadania pod nazwą “Remont chodnika w miejscowości Chociemyśl” planuje się wymianę nawierzchni chodnika po lewej stronie miejscowości wzdłuż drogi powiatowej numer 1002D na odcinku ponad 1 kilometra – to jest od początku miejscowości do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.