W Gminie Wiejskiej Głogów poznali swoich sąsiadów

0
429

Wakacje to taki czas, kiedy mamy nieco więcej czasu i podczas letnich wyjazdów można nie tylko poznać ciekawe krajobrazy i miejsca, ale także życie naszych sąsiadów za granicy. Jednak okazuje się, że zagranicznych sąsiadów można było także poznać w czasie zajęć zorganizowanych na terenie Gminy Wiejskiej Głogów. Wszystko to dzięki projektowi pod nazwą “Poznaj swoich sąsiadów”, który jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

“Poznaj swoich sąsiadów” to nazwa projektu, który w lipcu był realizowany na terenie Gminy Wiejskiej Głogów. Projekt był realizowany przez Gminy Ośrodek Kultury w czasie lipcowych zajęć wakacyjnych prowadzonych w świetlicach wiejskich. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazje poznać swoich sąsiadów, czyli Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa oraz Rosja, a wszystko to bez wyjeżdżania poza swoją miejscowość. Każda świetlica “adoptowała” jedno w państw graniczących z Polską, a dzieci w trakcie zajęć świetlicowych w bardzo przystępny sposób – lekki, łatwy i przyjemny – pogłębiały swoją wiedzę o historii, tradycjach oraz kulturze danego kraju. W ramach projektu 19 lipca odbył się także Międzynarodowy Wakacyjny Turniej Przyjaźni w Piłce Nożnej, a także Miting Przyjaźni – Poznaj swoich sąsiadów, który odbył się 26 lipca w świetlicy wiejskiej w Ruszowicach. Na tym spotkaniu dzieciaki z terenu całej gminy obejrzały krótkie prezentacje multimedialne, a także czynnie uczestniczyły w śpiewach, tańcach, grach i zabawach podejrzanych u naszych sąsiadów. Imprezę zakończył tradycyjny polski piknik grillowy.

Swoich sąsiadów można było także poznać w trakcie Międzynarodowego Wakacyjny Turnieju Przyjaźni w Piłce Nożnej, który odbył się 19 lipca na obiekcie sportowym Orlika w Serbach. Do sportowej rywalizacji przystąpiło siedem reprezentacji narodowych. Polskę oraz państwa sąsiadujące z naszym krajem reprezentowały poszczególne świetlice w ramach realizowanego projektu pod nazwą “Poznaj swoich sąsiadów”. Dzieciaki własnoręcznie wykonały flagi narodowe i dzielnie walczyły o jak najlepszy wynik dla “swoich” krajów.
Drużyny rozegrały mecze eliminacyjne w grupach:

grupa I

1 miejsce – Słowacja 7pkt /Serby/;
2 miejsce – Niemcy 7pkt /Wilków/;
3 miejsce – Białoruś /Turów – Szczyglice/ 1pkt;
4 miejsce – Rosja 1pkt /Borek/,

grupa II

1 miejsce – Polska 6pkt /Ruszowice/;
2 miejsce – Czechy 3pkt /Grodziec Mały/;
3 miejsce – Ukraina 0pkt /Przedmoście/.

Ostatecznie pierwsze miejsce uzyskała reprezentacja Słowacji. Na drugim miejscu uplasowała się Polska, a na trzecim Niemcy. Jednak i tak wszystkie reprezentacje nagrodzono torbami słodyczy oraz sprzętem sportowym. Dzieci niebiorące udziału w rozgrywkach piłkarskich mogły uczestniczyć w szeregu grach, konkursach i zabawach prowadzonych na boisku do siatkówki przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.