Dwaj głogowianie zatrzymani za kradzież zaworów hydrantów

0
901

Po krótkich poszukiwaniach, policjanci wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 52 i 43 lat. W biały dzień, około godziny 10.00 rano ukradli zawory hydrantu ulicznego. Z hydrantu tryskała woda, zalewając skwer na osiedlu Kopernika w Głogowie. Mężczyźni spokojnie oddalili się z łupem wartym około 270 złotych.

Obydwaj zatrzymani to osoby bez stałego miejsca zamieszkania. 52 i 43 latek w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. 43-latek miał aż 4 promile alkoholu w organizmie. Jego towarzysz prawie 2,5 promila. Około godziny 10.00 w dniu 31 lipca, zdemontowali zawory w ulicznym hydrancie – zaworze wbudowanym w sieć wodociągową przeciwpożarową, przeznaczony do pobierania z tej sieci wody do celów przeciwpożarowych.

Nie przejmując się faktem, że tryskająca z urządzenia woda, zalewa chodnik i ulicę, odeszli spokojnie ze skradzionymi zaworami. Kilka minut później obydwaj zostali zatrzymani przez policyjny patrol. Policjanci odzyskali skradzione zawory. Ich wartość wynosi około 270 złotych. To niewiele w stosunku do szkód jakie wywołali oraz ewentualnych zysków ze sprzedaży zaworów jako złomu. Obydwu mężczyznom za kradzież, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here