Głogowianin aresztowany za fałszowanie pieniędzy

0
445

Zatrzymany w dniu 16 lipca 19 – latek, podejrzany o fałszowanie i rozprowadzanie polskich znaków pieniężnych decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara 25 lat więzienia. Wraz z nim policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 30 lat. Są podejrzani o puszczanie w obieg fałszywych banknotów. Grozi za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście sztuk fałszywych banknotów.

Aresztowany 19 – latek podrobił co najmniej 22 banknotów o nominale 50 złotych. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, który miał mu posłużyć do tego procederu. Pozostali dwaj mężczyźni zatrzymani wraz z nim, to osoby, które pomagały we wprowadzaniu fałszywych banknotów do obiegu. Zatrzymanie było możliwe dzięki dużej pomocy i przytomności umysłu mieszkańca Głogowa. Zauważył on podejrzane zachowanie mężczyzn w jednym ze sklepów. Usiłowali oni zapłacić za drobne zakupy fałszywym banknotem. Sprzedawczyni nie chciała go jednak przyjąć. Głogowianin powiadomił o swoich spostrzeżeniach policjantów, co pozwoliło na szybkie zatrzymanie całej trójki.

Policjanci ustalili, że wprowadzili oni do obiegu co najmniej 22 fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Zasięg ich działania był spory. Policjanci zabezpieczyli w ich samochodzie kilka sztuk fałszywych banknotów o nominale pięćdziesięciu złotych. Z ustaleń wynika, że banknoty udało się im wprowadzić w obieg w Lubinie, Głogowie a nawet na terenie Zielonej Góry i Czerwińska w województwie lubuskim. Mężczyźni są mieszkańcami Głogowa i Lubina.

Za fałszowanie pieniędzy grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności, a za ich puszczanie w obieg nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.