Za tydzień trzecia odsłona festiwalu imienia Andreasa Gryphiusa

0
938

Od 7 lipca w Głogowie trwa Międzynarodowy Festiwal imienia Andreasa Gryphiusa. Koncert inauguracyjny pod nazwą “Via Sacra” odbył się o godzinie 19.30 w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Mieszkańcy Głogowa mieli okazje usłyszeć muzykę Średniowiecza, Renesansu i wczesnego Baroku. Następnie 14 lipca odbył się koncert muzyki celtyckiej. To jednak jeszcze nie koniec, bo przed mieszkańcami Głogowa jeszcze trzy koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu imienia Andreasa Gryphiusa. Pierwszy z nich już w następną niedziele (28 lipca). Wtedy będzie można usłyszeć koncert na organy i trąbki.

Międzynarodowy Letni Festiwal “Muzyka i Słowo” imienia Andreasa Gryphiusa, to coroczny cykl koncertów szeroko pojętej muzyki klasycznej, pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Koncerty festiwalowe, odbywają się w wakacyjne weekendy (lipiec i sierpień) w ważnych historycznie punktach miasta Głogowa. Dzięki temu projektowi w Głogowie występują artyści z Polski i z zagranicy. Misją festiwalu jest prezentacja koncertów muzyki klasycznej, połączonych z deklamacją poezji, prozy i dramatu. Ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Andreasa Gryphiusa, jak i innych twórców słowa rodem z Głogowa, w tym również współczesnych poetów. Koncerty adresowane są do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim mieszkańców Głogowa, jak i gości i turystów. Pierwszy koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu imienia Andreasa Gryphiusa odbył się 7 lipca. Mieszkańcy Głogowa w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na osiedlu Kopernika mieli okazje usłyszeć muzykę Średniowiecza, Renesansu i wczesnego Baroku. Następny koncert, który odbył się 14 lipca przedstawił melodie folkowe wywodzące się z tradycji muzyczne narodów celtyckich. Koncert muzyki celtyckiej przedstawił Celtic Ensemble. Mieszkańcy Głogowa mieli okazje zobaczyć specjalne opracowanie tradycyjnych melodii folkowych wywodzących się z tradycji muzycznej narodów celtyckich, zamieszkujących głównie tereny dzisiejszej, Irlandii, Anglii, Walii, Szkocji, Bretanii, Galicji i Asturii.

Przed mieszkańcami Głogowa jeszcze trzy koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu imienia Andreasa Gryphiusa. Najbliższy odbędzie się już w następną niedziele (28 lipca) o godzinie 19.30 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Głogowie. Wtedy mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje posłuchać koncertu na organy i trąbki. W programie muzyka Purcella, Marcellego, Bacha. Kolejne koncerty odbędą się także 4 i 18 sierpnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.