Turniej Ecoren Cup już za miesiąc

0
366

Nie od razu Lionel Messi został Piłkarzem Roku, a Diego Forlan – zdobywcą Złotej Piłki podczas mundialu w RPA. Słynny Pele zaczynał swoją karierę grając na ulicy, bez żadnego obuwia sportowego. Wielcy piłkarze rozpoczynali jak miliony im podobnych: od podwórkowych drużyn, amatorskich meczów i piłkarskich szkółek – tak do wzięcia udziału w turnieju Ecoren Cup zachęcają jego organizatorzy, czyli KGHM Ecoren. W tym roku turniej odbędzie się od 27 do 30 sierpnia. Będzie to siódma edycja tego turnieju.

Już po raz siódmy dzieci i młodzież spotkają się w sierpniu na boiskach Zagłębia Miedziowego, by walczyć w turnieju podwórkowych drużyn w piłce nożnej Ecoren Cup. – Nadeszły wakacje, które dla uczniów są czasem wypoczynku, a dla nas okresem intensywnych przygotowań do turnieju. Wiemy, że młodzi piłkarze i piłkarki czekają na Ecoren Cup, każdego roku zgłasza się do nas kilkuset uczestników. To dla nich okazja do dobrej zabawy, ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu w mieście i szansa podszkolenia swoich sportowych umiejętności – mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren, organizator turnieju. W tym roku Ecoren Cup odbywać się będzie od 27 do 30 sierpnia. Mecze eliminacyjne rozegrane zostaną w Głogowie, Legnicy i Lubinie. To ostatnie miasto (Lubin) będzie tradycyjnie gościło uczestników Wielkiego Finału. W zawodach podwórkowych drużyn w piłce nożnej uczestniczyć mogą dzieci ze szkół podstawowych (roczniki 2001-2003) oraz gimnazjalnych (roczniki 1998-2000), zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wystarczy, że młodzi piłkarze i piłkarki założą drużynę, znajdą opiekuna i zgłoszą się do rozgrywek – składy zespołów mogą liczyć do dziesięciu zawodników, a na boisku grać ich będzie jednocześnie pięcioro oraz bramkarz. Dla wszystkich zespołów w rundzie eliminacyjnej przygotowano dyplomy, piłki oraz koszulki z logo turnieju, a dla trzech najlepszych zespołów w każdej grupie wiekowej – puchary. Każda drużyna grająca w finale dostanie specjalne dyplomy oraz upominki, zaś zwycięzcy (w obu grupach wiekowych) zdobędą główne trofeum, czyli puchar Ecoren Cup, oraz koszulki z napisem “Mistrz Ecoren Cup 2013”. Oprócz tego trzy zwycięskie zespoły w każdej grupie wyróżnione zostaną nagrodami rzeczowymi.

Obecnie trwają przygotowania do turnieju. Już wkrótce na stronach internetowych www.ecorencup.pl znajdą się szczegółowe informacje na jego temat, a także regulamin i formularz zgłoszenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.