W piątek świętuje policja

0
502
Arch.-2013-09-12-potrzebowal-wodki-i-telefonu-rozboj@Glogow@Glogow-01

24 lipca, czyli w najbliższą środę w Polsce obchodzone będzie Święto Policji. Święto to przypada w rocznice powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. W tym roku od tego wydarzenia mija, więc 94 lata. Jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oficjalne uroczystości obchodzić będą już jutro (19 lipca). Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11.00. Następnie o godzinie 12.30 rozpoczną się uroczystości na Rynku Starego Miasta w Głogowie.

Święto Policji to polskie święto obchodzone, co roku 24 lipca. Data ta jest rocznicą powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Jednak tak naprawdę policja po jej ustanowieniu w 1919 roku istniała tylko do 1944 roku. Później w miejscu policji znajdowała się Milicja Obywatelska. Jednak 6 kwietnia 1990 roku ponownie powołano Policje, które istnieje do dzisiaj. Natomiast Święto Policji zostało po raz pierwszy obchodzone w 1995 roku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie obchody dnia Święta Policji organizują już jutro (19 lipca). – Uroczystości z okazji 94 Rocznicy Powołania Policji Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczną się o godzinie 11.00 Mszą Świętą w Kościele Bożego Ciała. Natomiast o godzinie 12.30 rozpoczną się uroczystości na Rynku Starego Miasta w Głogowie – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Obchody Święta Policji są także okazją do wręczenia odznaczeń i medali. W trakcie głogowskich uroczystości z udziałem władz samorządowych miast i powiatu oraz kierownictwa policji odbędzie się wręczenie awansów i wyróżnień dla policjantów oraz pracowników policji. Nastąpi także wręczenie listów pochwalnych przez Starostę Powiatu Głogowskiego, Rafaela Rokaszewicza oraz Prezydenta Miasta Głogowa, Jana Zubowskiego. Uroczystość Święta Policji uświetni występ Orkiestry Huty Miedzi Głogów. – Na czas trwania uroczystości Święta Policji ruch kołowy na rynku zostanie zamknięty. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia – dodaje Bogdan Kaleta.

Obchodzone, co rocznie Święto Policji ma na celu upamiętnienie rocznicy powstania polskiej Policji Państwowej, ale także uznanie dla policjantów za ich pracę oraz pamięć o poległych na służbie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.