Harmonogram świetlicy środowiskowej i klubu środowiskowego w Głogowie

0
547

Wakacje trwają już w pełni. Dzieci i młodzież zdążyła się już nacieszyć wolnym czasem. Teraz mogą, więc przyjść pierwsze chwile nudy. Jednak instytucje kulturalne i oświatowe w Głogowie przygotowały taką ofertę dla dzieci i młodzieży żeby ta nie narzekała na nudę. Największą ofertę przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Swoje oferty przygotowała także Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie oraz Chrobry Głogów S.A. Dzieci i młodzież można także spędzić czas w świetlicach środowiskowych i klubie środowiskowym. Istnieje także możliwość wyjazdu na kolonie organizowane przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

Podczas wakacji nie każde dziecko ma możliwość spędzenia wolnego czasu nad morzem, jeziorem, czy w górach. Niektóre dzieci i młodzież wakacje spędzają, więc w miejscu swojego zamieszkania. Jednak wakacje w mieście też mogą być ciekawe. W Głogowie organizowane są różnego rodzaju zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne oraz historyczne. Można także spędzać czas klubie środowiskowym i świetlicach środowiskowych prowadzonych przez Miejskie Centrum Wsparcia Rodziny. Dzieci i młodzież mogą spędzać czas w klubie środowiskowym przy ulicy Akacjowej do 9 sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00. Świetlica przy ulicy Mieszka I 11 czynna będzie do końca lipca (31 lipca) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11.30 do 15.30. W świetlicy przy ulicy Gwiaździstej 2 do 26 lipca czas można spędzać w godzinach od 10.00 do 14.00. W dniach od 29 lipca do 16 sierpnia świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.15 do 17.15. Przy ulicy Folwarcznej 50 do 31 lipca dzieci i młodzież będzie mogła przebywać od poniedziałku do piątku godzinach od 14.00 do 18.00. W świetlicy znajdującej się w Gimnazjum numer 4 dzieci i młodzież będzie mogła spędzać czas do 26 lipca w godzinach od 10.00 do 14.00.

Istnieje także możliwość wyjazdu na kolonie letnie. Miejskiej Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, jak co roku jest organizatorem kolonii letnich dla dzieci z Klubu Środowiskowego i Świetlic Środowiskowych. W tym roku miejscem wypoczynku jest miasto nadmorskie Jastrzębia Góra. Uczestnicy zakwaterowani będą w Ośrodku Wczasowo- kolonijnym ” ANMAR”. Pierwszy turnus organizowany jest od 30 lipca do 12 sierpnia. Drugi turnus odbędzie się od 13 sierpnia do 26 sierpnia. Wszelkie informacje dostępne są pod numerami telefonów 76 727 47 06, 727 47 07 lub 727 47 08 lub w siedzibie ośrodka przy ulicy Legnicka 3.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.