Trwa śledztwo w sprawie postrzałów w Głogowie

0
390

W ubiegły czwartek (11 lipca) w Głogowie doszło do postrzelenia 12 – letniego chłopca. Dziecko przechodząc przez podwórko między ulicą Spółdzielczą, a Aleją Wolności zostało trafione z broni pneumatycznej w okolice lędźwiowe. Nie udało się ustalić sprawcy, który wykonał strzał. Do kolejnego postrzału doszło w piątek (12 lipca). Ranny został 23 – letni fotoreporter. W ubiegły piątek (12 lipca) śledztwo w tej sprawie objęła Prokuratura Rejonowa w Głogowie. W sprawie powołany został biegły z zakresu balistyki, który ma ustalić tor lotu pocisków.

W ostatnich dniach w Głogowie doszło do dwóch postrzałów z broni pneumatycznej. Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (11 lipca). Wtedy poszkodowany został 12 – letni chłopiec, który doznał obrażeń w okolicach lędźwiowych. Chłopiec został postrzelony w momencie, kiedy przechodził przez podwórko między ulicą Spółdzielczą, a Aleją Wolności. Bardzo blisko tego miejsca doszło także do kolejnego postrzału w piątek (12 lipca). Tym razem poszkodowanym został 23 – letni fotoreporter. Mężczyzna otrzymał strzał w nogę. Teraz sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie. – Zakładamy, że sprawcą tych dwóch postrzałów jest jedna osoba. Jednak nie udało jej się na razie ustalić. Powołany został biegły z zakresu balistyki, który będzie ustalał lot i prędkość pocisków. Na tej podstawie być może uda nam się ustalić dokładne miejsce skąd padł strzał albo przynajmniej przybliżony obszar. Pierwsze przeszukanie mieszkań nie przyniosły efektów i nie udało się znaleźć sprawcy. Myślę, że w przeciągu kilku dni z pomocą biegłego z zakresu balistyki powinniśmy wiedzieć coś więcej na ten temat – mówi Łukasz Kudyk, zastępca Prokuratora Rejonowa z Prokuratury Rejonowej w Głogowie. – Jest to dla nas sprawa priorytetowa – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Sprawa prowadzona jest z artykułu 160, czyli jako narażenie na uszczerbek na zdrowiu. Sprawcy za swoje czyny będzie grozi, więc kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Strzały zostały oddane z broni pneumatycznej, na którą nie jest konieczne stosowne zezwolenie. Na razie nie wiadomo także, jaka dokładnie była to broń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.