Piknik rodziny w Moszowicach

0
525

W ubiegły wtorek (9 lipca) odbył się pierwszy wakacyjny piknik rodzinny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli wraz z Radą Sołecką Moszowic. Podczas pikników organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji między innymi: dmuchane place zabaw, malowanie twarzy oraz poczęstunek. Dzięki środkom finansowym otrzymanym przez Gminę Kotla w ramach Akcji edukacyjnej pod nazwą “Czysta gmina” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeprowadzono warsztaty edukacyjne dotyczące segregacji odpadów. Warsztaty prowadzone były w formie zabawy i konkurencji.

W ubiegły wtorek (9 lipca) w miejscowości Moszowice odbył się pierwszy wakacyjny piknik rodzinny. Piknik został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Radę Sołecką Moszowic. Podczas pikników organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji między innymi: dmuchane place zabaw, malowanie twarzy oraz poczęstunek. Dzięki środkom finansowym otrzymanym przez Gminę Kotla w ramach Akcji edukacyjnej pod nazwą “Czysta gmina” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeprowadzono warsztaty edukacyjne dotyczące segregacji odpadów. Warsztaty prowadzone były w formie zabawy i konkurencji. Zakupiono także niezbędny sprzęt do przeprowadzenia warsztatów, między innymi chustę klanza, kostkę, piłkę segregacja śmieci, planszę edukacyjną. Każde dziecko otrzymało również balonik na patyczku. Ponadto zakupiono nagrody między innymi: piłki, paletki, rakietki i skakanki, które dzieci i młodzież otrzymali za wiedzę i aktywność.

Przed nami jeszcze 11 podobnych pikników na terenie Gminy Kotla. Ze względu na deszczową pogodę czwartkowy (11 lipca) piknik w Kotli został przełożony na 31 lipca. Kolejny piknik wraz z warsztatami edukacyjnymi przeprowadzony będzie już jutro (16 lipca) w Grochowicach. Przypomnijmy, że Gmina Kotla pozyskała 10 tysięcy złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na przeprowadzenie akcji edukacyjnej pod nazwą “Czysta gmina”. Oprócz wspomnianych 12-tu warsztatów za tą kwotę przeprowadzony będzie we wrześniu konkurs plastyczny dla świetlic środowiskowych działających na terenie Gminy Kotla, a także wydrukowane będą ulotki dla mieszkańców, przedsiębiorców i ogrodów działkowych na temat segregacji śmieci. Całkowita wartość zadania wyniesie 11.120 złotych. 90 procent środków zostało pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, a 10 procent kwoty pochodzi z budżetu Gminy Kotla.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.