W wakacje spektakle dla najmłodszych

0
436

Nie od dzisiaj wiadomo, że w czasie wakacji należy dzieciom i młodzieży zapewniać nieco więcej rozrywek niż w roku szkolnym. Wszystko to, dlatego, że uczniowie w czasie wakacji mają zdecydowanie więcej wolnego czasu. W Głogowie o rozrywki dla dzieci i młodzieży zadbały różne instytucje kulturalne i oświatowe. Największą ofertę przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie i Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. W czasie wakacji dzieci mają okazje uczestniczyć w plenerowych spektaklach teatralnych. Pierwszy z nich odbył się w ubiegłą niedziele (7 lipca). Natomiast następny będzie miał miejsce w następną niedziele (21 lipca). Wszystko to za sprawą imprezy pod nazwą Głogowskie Lato Teatralne.

Wakacje to taki czas, kiedy dzieci mają okazje do odpoczynku i nie mają codziennych obowiązków związanych z chodzeniem do szkoły i odrabianiem lekcji. Dzięki temu mają trochę więcej wolnego czasu. Jednak nadmiar wolnego czasu może spowodować, że do wakacji wkradnie się nuda. Żeby tak nie było głogowskie instytucje kulturalne i oświatowe przygotowały ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Najwięcej propozycji przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Dzieci i młodzież mogą brać udział w warsztatach, imprezach oraz wydarzeniach kulturalnych. Jedną z propozycji jest Głogowskie Lato Teatralne. W ciągu wakacji odbędzie się pięć spektakli plenerowych w ramach tego wydarzenia. Jeden z nich odbył się już w ubiegłą niedziele (7 lipca). Wtedy dzieci miały okazje zobaczyć spektakl pod tytułem “Właśnie leci show dla dzieci” w wykonaniu częstochowskiego teatru “Małgo”. To jednak nie koniec atrakcji, bo w ramach Głogowskiego Lata Teatralnego odbędą się jeszcze cztery spektakle. Najbliższy z nich będzie miał miejsce w następną niedziele (21 lipca). Dzieci będą miały okazje zobaczyć spektakl pod nazwą “Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza”. Spektakl plenerowy dla dzieci wykona Teatr Rozrywki “Trójkąt” z Zielonej Góry. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie.

Następnie 11 sierpnia dzieci będą miały okazje zobaczyć “Przygody Tomcia Palucha”. Spektakl odbędzie się na pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Natomiast 24 i 25 sierpnia Głogowskie Lato Teatralne przeniesie się pod Głogowskie Obiekty Sportowe. 24 sierpnia będzie można zobaczyć spektakl teatralny w namiocie cyrkowym. Wystawiony zostanie spektakl pod tytułem “Pipi Pończoszanka”. Następnie dzieci będą miały okazje w warsztatach cyrkowych, muzycznych oraz teatralnych. 25 sierpnia odbędzie się parada ulicami oraz spektakl i koncert w namiocie cyrkowym

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.