Struktura i architektura w muzeum

0
185

Już jutro (11 lipca) o godzinie 17.00 w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie odbędzie się wernisaż wystawy pod nazwą “Struktura i Architektura. Postindustrialne Dziedzictwo Górnego Śląska”. Jest to wystawa fotografii autorstwa Thomasa Voβbecka, które wykonał w latach 2008-2010 w wybranych zakładach przemysłowych Górnego Śląska. Wernisaż wystawy uświetni koncert muzyki klastycznej. Mieszkańcy Głogowa wystawę będą mogli oglądać od jutra (11 lipca) do 25 sierpnia.

Od jutra (11 lipca) w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie mieszkańcy Głogowa będą mogli oglądać wystawę pod nazwą “Struktura i Architektura. Postindustrialne Dziedzictwo Górnego Śląska”. Jest to wystawa fotografii autorstwa Thomasa Voβbecka, które wykonał w latach 2008-2010 w wybranych zakładach przemysłowych Górnego Śląska, które powstały przed 1945 rokiem i zachowały się w różnej formie do dziś. Pozwalają one zobrazować wielkość potencjału przemysłowego tego regionu, który współcześnie wpisuje się w dziedzictwo kultury ogólnoeuropejskiej. Wystawa jest wynikiem współpracy Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej w Poczdamie i berlińskiej inicjatywy fotograficznej Europareportage z Muzeum Śląskim w Katowicach oraz dalszymi partnerami z Polski i Niemiec. Wernisaż wystawy, który odbędzie się jutro (11 lipca) o godzinie 17.00 uświetni koncert muzyki klasycznej. Później mieszkańcy Głogowa będą mogli oglądać wystawę pod nazwą “Struktura i Architektura. Postindustrialne Dziedzictwo Górnego Śląska” jeszcze niemal do końca wakacji, bo do 25 sierpnia.

Oprócz wystawy pod nazwą “Struktura i Architektura. Postindustrialne Dziedzictwo Górnego Śląska” w czasie wakacji mieszkańcy Głogowa będą mogli jeszcze oglądać wystałe i czasowe takie jak: “Powstanie styczniowe”, “Obrona Głogowa 1109”, “Jagiellonowie w Głogowie” (lipiec), “Świat lalek”, “Jak to z garnkiem było”, “Woda w życiu miasta” oraz “Blask złota i srebra w baroku”. Wszystkie dostępne będą dla mieszkańców oraz turystów w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Zwiedzać muzeum można wykupując wcześniej bilet wstępu w cenie 6 złotych (dla dorosłych) oraz 2,50 złotych (dla dzieci). Dodatkowo przypominamy, że w soboty wstęp do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie jest bezpłatny. Natomiast w niedziele istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego w cenie 14 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.