Już dzisiaj pierwszy piknik rodzinny

  0
  540

  Już dzisiaj (9 lipca) w miejscowości Moszowice w Gminie Kotla odbędzie się pierwszy piknik rodzinny w ramach zadania edukacyjnego pod nazwą “Czysta Gmina”. Na ten cel Gmina Kotla otrzymała dofinansowanie z Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Pikniki rodzinne będą odbywać się w różnych miejscowościach w Gminie Kotla przez całe wakacje.

  Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w Gminie Kotla zostanie przeprowadzona akcja edukacyjna pod nazwą “Czysta Gmina”. Dofinansowanie zostało przyznane w ubiegły wtorek (2 lipca). Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na ten cel przekazał 10 tysięcy złotych. W ramach akcji edukacyjnej pod nazwą “Czysta Gmina” w okresie od lipca do sierpnia w dwunastu miejscowościach w Gminie Kotla będą przeprowadzone pikniki rodzinne. Podczas pikników zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne na temat “Jak prawidłowo segregować śmieci!”. Warsztaty będą przeprowadzone w formie zabaw i konkurencji dla dzieci, w których będzie można zdobyć nagrody. Kwota dofinansowania obejmuje również opracowanie i druk ulotek dla mieszkańców gminy, przedsiębiorców oraz dla ogrodów działkowych w Kulowie. Akcja zostanie także przeprowadzona we wrześniu. Wtedy przewidziano konkurs plastyczny pod nazwą “Czysta Gmina” dla świetlic środowiskowych działających na terenie Gminy Kotla. Za piękne prace plastyczne, wykonane grupowo przez dzieci uczęszczające na świetlice również przewidziano nagrody. Zadanie edukacyjne pod nazwą “Czysta Gmina” dofinansowane jest w 90 procentach ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Pozostałe 10 procent kwoty stanowi wkład własny z budżetu Gminy Kotla. Całkowita wartość zadania wynosie 11.120 złotych.

  Najbliższy piknik rodzinny odbędzie się już dzisiaj (9 lipca) w miejscowości Moszowice. 11 lipca rodzinnie czas będą mogli mieszkańcy Kotli. W Grochowicach piknik rodzinny odbędzie się 16 lipca. 18 lipca bawić będą się mieszkańcy miejscowości Sobczyce, a 23 lipca mieszkańcy miejscowości Chociemyśl. 25 lipca zabawa zostanie zorganizowana Głogówku, a 30 lipca w Kulowie. Mieszkańcy Kozich Dołów na pikniku rodzinnym będą bawić się 1 sierpnia. 6 sierpnia zabawa zostanie przeprowadzona w miejscowości Ceber, a 8 sierpnia w Krzekotówku. 20 sierpnia impreza odbędzie się w miejscowości Skidniów. Ostatni piknik rodzinny w ramach akcji edukacyjnej pod nazwą “Czysta Gmina” odbędzie się 27 sierpnia w miejscowości Zabiele. Każdy piknik rozpoczyna się o godzinie 16.00.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.