Areszt dla działkowego włamywacza

0
442

Można powiedzieć, że sezon na działkowe włamania trwa w pełni. W ostatnim czasie różni sprawcy w sumie włamali się do około 100 działek na terenie ogródków działkowych w Głogowie. Także w ubiegłą sobotę (6 lipca) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali amatora działkowych sprzętów. 24 – letni mieszkaniec Głogowa w chwili zatrzymania szykował się właśnie do włamania. Wcześniej mężczyzna włamał się już do trzynastu altanek. Decyzją sądu 24 – letni mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za kradzieże i włamania grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w ubiegłą sobotę (6 lipca) w nocy na terenie jednego z głogowskich ogródków działkowych. 24 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie w chwili, gdy szykował się do następnego włamania. W czasie zatrzymania 24 – letni mężczyzna miał przy sobie narzędzia, które miał przygotowane do włamań. – Mężczyzna przyzna ł się do włamań do trzynastu altanek działkowych oraz kradzieży elektronarzędzi w jednym z głogowskich sklepów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie w trakcie czynności udowodnili mu także, że skradzione elektronarzędzia sprzedawał w lombardach i komisach. 24 – latek nie gardził też miedzianymi przedmiotami. W wielu przypadkach wyrywał je ze ścian i odcinał od urządzeń tylko po to, aby uzyskany miedziany złom sprzedać na skupie – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Nie jest to jednak pełna lista kradzieży 24 – letniego mieszkańca Głogowa. Aktualnie trwa ustalenie osób poszkodowanych przez włamywacza. – Decyzją sądu 24 – letni mężczyzna został z tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Jest to już trzeci areszt dla osoby podejrzanej o liczne kradzieże i włamania na działkach – dodaje Bogdan Kaleta. Za kradzieże i włamania grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w ostatnim czasie włamań na terenie ogródków działkowych dokonywali także inny 24 – letni mężczyzna i jego 16 – letni kolega. W sumie w ten sposób uszkodzili 36 altanek ogrodowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.